lgbt, tęcza, marsz równości - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

MASZ RÓWNOŚCI

Marsz równości w Gorzowie i utrudnienia w ruchu. Kiedy się odbędzie? Poznaliśmy datę

2023-08-17 13:02

Już wkrótce, kolejny rok z rzędu, ulicami Gorzowa przejdzie Marsz Równości. To z kolei wiąże się z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Kiedy dokładnie odbędzie się to wydarzenie? O tym poniżej.

Marsz Równości w Gorzowie. Poznaliśmy datę

TęczArt, czyli gorzowskie stowarzyszenie promujące kulturę i sztukę nieheteronormatywną i niecispłciowe zapowiedziało kolejny, trzeci już Marsz Równości. Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia.

- Już 19 sierpnia 2023 roku zbierze w jednym miejscu wszystkie osoby, którym nie są obce wartości takie jak równość, wolność, czy akceptacja - napisali organizatorzy wydarzenia.

Z pewnością będzie to skutkowało dodatkowymi problemami na ulicach Gorzowa, jeśli chodzi o komunikację. Parada wystartuje o godzinie 15:00 z Bulwaru Zachodniego, a następnie skieruje się w stronę mostu Staromiejskiego i ronda św. Jerzego. Później uczestnicy wrócą w kierunku ul. Chrobrego, Borowskiego, Dąbrowskiego, Jagiełły, Warszawskiej, Sikorskiego, Chrobrego, po czym dalej na ul. Nadbrzeżnej, gdzie na Bulwarze Zachodnim zakończą marsz. 

w tym czasie na wyżej wymienionych odcinkach mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

Najpierw parada, później impreza!

Marsz to nie jedyna atrakcja zaplanowana przez organizatorów. W godzinach od 12:00 do 15:00 na Bulwarze Zachodnim działać będzie Miasteczko Równości TęczArt'u, a od godziny 21:00 w klubie Sejf rozpocznie się After Party. Zagraja Ros, Altimet Densa, Rapróg i EQ. Będą też występy perfomersów.

Aktywiści LGBT będą pomagać w Przemyślu WYWIAD
Sonda
Czy Polska jest krajem tolerancyjnym?