Uratowany kotek

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie / Facebook.com

WYPADKI

Mały kotek zaklinował się w rurze. Akcja ratunkowa trwała dwa dni. Konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu

2023-09-08 11:15

O tym, że małe zwierzęta potrafią się wcisnąć w nawet najwęższą szczelinę wiadomo nie od dzisiaj, ale mały kotek z Gorzowa miał wyjątkowo nietrafiony pomysł. Zwierzę weszło do rury instalacji burzowej i nie potrafiło się wydostać. Na pomoc wezwano strażaków, ale i oni nie od razu poradzili sobie z problemem.

Kotek wszedł do rury i nie mógł wyjść. Do akcji wkroczyli strażacy

Wszystko działo się w środę (06.09). W godzinach wieczornych dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał informację, że w rurach przy ulicy Prądzyńskiego prawdopodobnie zaklinował się mały kotek. Zwierzę piszczało i nie mogło sobie poradzić z wydostaniem się na zewnątrz.

Przybyli na miejsce strażacy ustalili, że kot rzeczywiście znajduje się w rurach instalacji burzowej, ale wszedł na tyle głęboko, że zlokalizowanie miejsca, w którym przebywa okazało się bardzo trudnym zadaniem. Niestety, środowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu, dlatego strażacy na miejsce wrócili w czwartek z samego rana.

Tym razem okazało się, że w okolicy studzienki słyszalne są piski oraz ciche miałczenie, jednak ustalenie dokładnej lokalizacji kota przy użyciu sprzętu strażackiego okazało się niemożliwe" czytamy na Fecbookowym profilu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Wtedy stało się jasne, że strażacy sami nie poradzą sobie z zadaniem wydostania kotka na zewnątrz.

Kot w rurze

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie / Facebook.com

Do akcji ratunkowej wkroczyli pracownicy PWiK

Aby zlokalizować zwierzę konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu przeznaczone do takich rur. Niezbędnymi urządzeniami dysponuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji, dlatego to właśnie do nich zwrócono się o pomoc.

Pracownicy PWiK przy użyciu kamery wziernikowej potwierdzili obecność kotka w instalacji burzowej. Następnie ustalili miejsce w którym się on znajduje" informują strażacy.

Zwierzę, za pomocą kamery, skierowane zostało w stronę studzienki, z której strażakom udało się je wyciągnąć.

Kotek był przerażony, zmarznięty i wyczerpany dlatego natychmiast przewieziono do placówki weterynaryjnej, gdzie zajęli się nim specjaliści.

Zobacz też: TOP 5 najłagodniejszych ras kotów - idealnych dla dzieci

Quiz dla prawdziwych kociarzy! Jak dobrze znasz rasy kotów? Dopasuj według zdjęcia

Pytanie 1 z 10
Jaka to rasa kota?
Kot brytyjski
Policjant uratowal kota na "wiślance"