gorzów szpital mikołaje 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Desant Mikołajów z dachu szpitala przy Dekerta.

Mali pacjenci szpitala w Gorzowie zaskoczeni. Tego jeszcze nie było! [FOTO]

2021-12-23 14:31

Niezwykłą wizytę złożyli dzieciom strażacy-ochotnicy spod Gorzowa. W sumie kilkunastoosobowa grupa wpadła do lecznicy, ale nie tradycyjną drogą, a przez... okna! Akcja wzbudziła zachwyt nie tylko u najmłodszych, ale także u dorosłych.

Strażacy-Mikołaje nie wchodzili przez komin, a... zjeżdżali po linie z dachu i przez okna wręczali prezenty. Dla dzieci to było niezłe zaskoczenie. Radości było co nie miara. W środę (22.12) niespodziankę zorganizowali strażacy z OSP Santocko. Przed lecznicą zaparkowały dwa lśniące wozy strażackie. 4-osobowa ekipa brodatych Mikołajów instalowała się na dachu szpitalnego bloku H, gdzie są oddziały pediatryczne. 

gorzów szpital mikołaje 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Dzieci były mega zadowolone.

Nerwów nie brakowało, bo takiej akcji w 36-letniej historii szpitala jeszcze nie było. Czerwona ekipa zjechała na linach do pierwszego piętra i zapukała w okna. Dzieci cieszyły się z prezentów, dorośli „pstrykali” fotki, a pacjenci innych oddziałów telefonami nagrywali niespodziewany desant Mikołajów.

gorzów szpital mikołaje 3

i

Autor: materiały szpitala Gorzów To było nie lada przedsięwzięcie.

Świąteczna ekipa odwiedziła także ambulatorium chirurgii dziecięcej. Prezenty trafiły do wszystkich dzieci. Udało się je przygotować dzięki zbiórce wśród zaprzyjaźnionych firm.

Muzyczne gwiazdy składają świąteczne życzenia czytelnikom ESKA.pl!

QUIZ. Jak dobrze znasz świąteczne hity? Last Christmas to nie wszystko! Komplet punktów w tym quizie to wyzwanie

Pytanie 1 z 10
1. Na początek coś prostego. Który utwór, grany przez rozgłośnie radiowe już w listopadzie, zwiastuje rychłe nadejście Bożego Narodzenia?