Most w Świerkocinie zamknięty do czerwca

i

Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze/facebook.com Most w Świerkocinie zamknięty do czerwca

Lubuskie: Remont mostu w Świerkocinie. Objazd przez...Gorzów

2021-01-30 11:50

Most w Świerkocinie zostanie całkowicie zamknięty. Objazd prowadzić będzie... przez Gorzów. Utrudnienia mają potrwać do czerwca. Wszystko w związku z prowadzonymi pracami na drodze wojewódzkiej nr 131 między Nowinami Wielkimi a Krzeszycami.

Prace na moście drogowym w Świerkocinie trwają od września. Jego stan jest gorszy niż początkowo zakładano, dlatego od poniedziałku (1.02) zostanie zamknięty dla ruchu samochodów. Na moście wykonana musi zostać nowa żelbetonowa płyta pomostowa, a stalowe elementy konstrukcyjne naprawione i wzmocnione. To oznacza, że okoliczni mieszkańcy chcąc przedostać się na drugi brzeg Warty będą musieli korzystać z objazdu przez Gorzów czyli nadrabiać nawet do kilkudziesięciu kilometrów.

-Najbliższy objazd będzie odbywał się poprzez naszą drogę wojewódzką 132 i przez Gorzów, dalej poprzez drogę krajową nr 22 i dalej przed drogę 131. Maksymalna długość tego objazdów to jest około 56 kilometrów-mówi Paweł Tonder, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Kierowcy będą mogli korzystać także z odcinka trasy S3. Co z dziećmi podróżującymi do szkół?

Trasa wyznaczonego objazdu

i

Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze/facebook.com Trasa wyznaczonego objazdu

Tu dobra wiadomość dla okolicznych mieszkańców ponieważ cały czas będzie realizowany dowóz dzieci do szkół. Aby nie wstawały wcześniej, przez most przejdą pieszo. 

-Bus, który dotychczas wykonywał te przewozy, zatrzyma się przed mostem w wyznaczonym miejscu. Tutaj jest drobna zmiana, dzieci wraz z opiekunką i kierowcą przejdą na pieszo na drugą stronę mostu i tam wsiądą w drugi, podstawiony i dojadą do szkoły czy też Nowin Wielkich. Również mieszkańcy Świerkocina będą mogli skorzystać z tego rozwiązania wykupując odpowiednio bilet-mówi Katarzyna Domarecka z wydziału oświaty gminy Witnica.

Dla zmotoryzowanych dostępny jest prom w Kłopotowie. Jego przeprawy uzależnione są jednak od poziomu wody i panującej aury.

-Wyremontowany prom cały czas funkcjonuje ale biorąc pod uwagę, że to jest prom dolnolinowy to nie w każdych warunkach może on pływać ponieważ nie ma swojego napędu-mówi Paweł Tokarczuk, naczelnik wydziału dróg starostwa powiatowego.

Od 1 lutego przez most w Świerkocinie będą mogli przejść jedynie piesi. Jeden z chodników zostanie dodatkowo oświetlony i udostępniony dla mieszkańców. Inwestycje prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, ma być ona gotowa w czerwcu. Koszt to ponad 4 miliony złotych. Remont mostu w Świerkocinie ma potrwać do czerwca.

Nowy most w Krakowie