alkohol

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów W samochodzie mężczyzn znaleziono skradzione butelki alkoholu.

Lubuskie: Kradli na potęgę alkohol i perfumy...wpadli bo zapamiętał ich ochroniarz dyskontu

2020-05-11 18:21

Dwóch mieszkańców Kostrzyna - 33 i 35-latek zostało zatrzymanych pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie powiatu międzyrzeckiego. Przyjechali na kolejną kradzież, ale zostali powstrzymani. Pomógł ochroniarz jednego z okradzionego wcześniej dyskontu, który zapamiętał jakim samochodem złodzieje odjechali spod jego sklepu.

Jak wyjaśnia Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu - dzielnicowy podczas patrolu zauważył auto podobnego do tego, które opisał ochroniarza i postanowił zatrzymać je do kontroli. W pojeździe, w którym były dwie osoby policjanci zabezpieczyli kilkanaście butelek alkoholu.

- Obaj mężczyźni mają na swoim koncie liczne kradzieże dokonywane zarówno na terenie Polski, jak i Niemiec. Dodatkowo jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary - mówi Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Policjanci ustalili, że tylko w ostatnich kilku dniach mężczyźni dokonali kradzieży na terenie Skwierzyny, Trzciela, Pszczewa oraz Międzyrzecza.

Dodatkowo ustalono, że podobnych kradzieży dokonywali również na terenach powiatów ościennych, a w latach 2012-2019, a jeden z nich był wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa na terenie Niemiec. Za kradzieże obu mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.