Gorzów: eko

i

Autor: SG Dzień Młodego ekologa w ZS w Drezdenku.

Lubuskie: Eko zakręcone akcje

2020-11-18 20:15

Jedni adoptują australijskiego koalę, inni przypominają kierowcom, że dzikie zwierzęta pojawiają się na drogach. To niektóre eko inicjatywy lubuskiej młodzieży. Gorzowska Fundacja Rozwoju Holistycznego ogłosiła konkurs w szkołach i wyróżniła 10 grup młodych ekologów.

Koale i łosie - Gala Eko Pozytywnie Zakręconych. Fundacja Rozwoju Holistycznego podsumowała konkurs ekologiczny dla lubuskich szkół. Ze względu na pandemie wydarzenie odbyło się on line. Wyróżnionych zostało 10 grup z 10 powiatów województwa. Organizatorzy szukali grup, które prowadziły akcje ekologiczne. Liczyła się oryginalność, pomysłowość i systematyczność działań. Młodzi ekolodzy wykazywali się dużą inwencją.

Grupa ze Świebodzina adoptowała koalę. Na początku roku były pożary w Australii. Zebrali pieniądze, adoptowali koalę i teraz się nią opiekują. „Łosie na szosie” – też świetna inicjatywa ostrzegająca kierowców, żeby zachowywali ostrożność - mówi Jarosław Marciniak z gorzowskiej Fabryki Aktywności Młodych, organizator.

Lubuska Gala Eko Pozytywnie Zakręconych odbyła się pierwszy raz. Organizatorzy liczą, że wiosną uda się w lubuskich szkołach przeprowadzić podobną akcję. Wszystko jednak zależy od tego jak rozwijać będzie się epidemia koronawirusa.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]