Akta sprawy trafiły do gorzowskiego sądu pod koniec października.

i

Autor: Przemek Mazurek Akta sprawy trafiły do gorzowskiego sądu pod koniec października.

Gorzów: Bulwersująca sprawa trafiła do sądu [AUDIO]

2020-11-18 17:19

Mieli porwać, zabić, a na końcu zjeść ludzkie mięso. Akt oskarżenia trafił do sądu w Gorzowie. Do tragicznego zdarzenia miało dojść w 2002 roku nad jeziorem Osiek koło Strzelec w Lubuskiem. Drastyczna historia wypłynęła dopiero trzy lata temu.

Pod koniec października materiały sprawy czterech mężczyzn oskarżonych o zabójstwo i kanibalizm przesłała szczecińska prokuratura. Kilka dni później - akta sprawy odesłano z powrotem. Dlaczego?

Mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie:

Śledztwo wszczęto właśnie w Szczecinie. Trwa oczekiwanie na decyzjęPrzypomnijmy- policyjne śledztwo w tej sprawie ruszyło w 2017 roku, po tym jak jedna z osób postanowiła przerwać zmowę milczenia. Dramat swój początek miał w barze we wsi Łasko, która kiedyś leżała w województwie gorzowskim, a teraz w zachodniopomorskim.

Zdarzenie miało początek w 2002 roku w barze we wsi Łasko (województwo zachodniopomorskie). Pięciu mężczyzn miało uprowadzić człowieka. Następnie pobić, wywieźć do lasu nad jeziorem Osiek koło Strzelec (województwo lubuskie) i zabić. Później zwłoki mieli rozczłonkować, upiec nad ogniskiem i zjeść. Pozostałe szczątki mieli wyrzucić do jeziora. Zjedzenie człowieka miało połączyć sprawców tajemnicą i sprawić, że nigdy o niej nie opowiedzą. Wszystko wyszło na jaw jak jedna z osób po alkoholu zaczęła opowiadać o jedzeniu ludzkiego mięsa. Sprawę od trzech lat prowadzi szczecińska prokuratura. Jedna z osób, która miała brać udział w morderstwie już nie żyje, jedna osoba przebywa w areszcie, a wobec trzech osób zastosowano środki wolnościowe. Sprawa wciąż ma wiele niewyjaśnionych wątków m.in. wciąż nie są znane personalia ofiary, nie znaleziono też jej szczątków w jeziorze.

Październikowy spływ kajakowy Kłodawką

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?