Lubuskie: Był pijany i posiadał narkotyki. Teraz będzie miał kłopoty

2022-11-29 11:43

Do zatrzymania 46-latka doszło w Cybince w powiecie słubickim. Najpierw jednak policjanci musieli złapać podejrzanego, bo ten nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. W końcu na jednej z dróg leśnych rozbił pojazd, a późniejsza piesza ucieczka zakończyła się po chwili.

Do zdarzenia doszło 26 listopada. Osobowe BMW nie zatrzymało się do kontroli, a dodatkowo niemal nie potrąciło funkcjonariusza. - W trakcie ucieczki kierowca BMW skręcił do pobliskiego lasu gdzie na rozwidleniu dróg leśnych uderzył w drzewo. Wtedy kierujący porzucił auto i zaczął uciekać pieszo do lasu. Po kilkuset metrach był już jednak w rękach policjantów - czytamy w komunikacie.

Kierowca był pijany. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 46-latek ma promil alkoholu w swoim organizmie. W dodatku znaleziono przy nim narkotyki. Teraz zielonogórzanin odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za posiadanie środków odurzających.

Policjanci przypominają, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wydaje w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?