gorzów szczepienia szpital

i

Autor: materiały szpitala Gorzów zdjęcie ilustracyjne

Lubuscy seniorzy licznie się szczepią, a młode pokolenia nie!

2023-01-04 15:40

W walce z grypą, jak twierdzą specjaliści, ważną rolę odgrywają szczepienia. Niestety w zależności od grupy wiekowej bardzo różnie to wygląda. Jeśli szczepionka nas nie uchroni przed zachorowaniem, to jego przebieg będzie łagodniejszy.

Aktualnie w całym kraju, jak i w Gorzowie, mamy oblężenie przychodni i lekarzy rodzinnych. Powód? - szalejąca grypa. Najwięcej zaraża się dzieci do 14 roku życia, ponieważ przebywają one w dużych skupiskach jak szkoły czy przedszkola. Niestety w tej grupie wiekowej szczepień jest niewiele.

- Największym zainteresowaniem cieszy się grupa pomiędzy 15 a 64 rokiem życia. Z kolei tych dzieci 0-4 lat bardzo niewiele jest szczepionych, a  tych w wieku szkolnym było około 3 procent w ubiegłym roku. Każde szczepienie jest bezpieczne i skuteczne - podkreśla Magdalena Kubasiewicz z wojewódzkiego sanepidu w Gorzowie.

gorzów szczepienia szpital 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Dzieci są rzadziej szczepione na grypę.

W ubiegłym roku zaszczepiła się spora liczba lubuszan po 65 roku życia, bo 19 tysięcy. Te szczepienia były refundowane.

Przypomnijmy - od września do 15 grudnia w regionie stwierdzono 26 tysięcy zakażeń, w tym 15 tysięcy u dzieci. To wzrost o 50% w porównaniu do ubiegłego roku. W Gorzowie mamy ponad 3 tysiące chorych, połowa to dzieci. Przed nami szczyt zachorowań na przełomie lutego i marca.

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 14 Witamina D

Te warzywa nie są bardzo popularne. rozpoznaj 10 mniej znanych warzyw

Pytanie 1 z 10
To warzywo to:
Ciecierzyca pospolita