Herbatka z kopru - pomaga na kolkę czy szkodzi?

i

Autor: Getty images O co chodzi z tym koprem?

Dajesz dziecku do picia tę herbatkę? Uważaj, bo zawiera obce ciała!

2023-01-03 17:01

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu ciał obcych w partii produktu "Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu". Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym.

Chodzi o produkt "Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu", o numerze partii 73033 C56 i dacie minimalnej trwałości: 29.11.2023. Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.

Firma Humana Poland Sp. z o.o., przekazała do wszystkich sieci handlowych, które zakupiły produkt ze wskazanej partii prośbę o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży i zabezpieczenie produktów w magazynach i na poziomie sklepów. Sporządzono dokładne zestawienie rozchodu produktów ze wskazanej partii.

Wdrożono również czynności wyjaśniające u producenta pod nadzorem służb sanitarnych z Republiki Czeskiej oraz dodatkowo wzmocniono procedury kontroli produkcji. Humana Poland Sp. z.o.o. w pełni współpracuje z Organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które monitorują działania podjęte przez podmiot.Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Sonda
Czy jesteś miłośnikiem/miłośniczką herbaty?