Zdewastowano groby na cmentarzu w Kłodawie

i

Autor: Pixabay / facebook

WANDALIZM

Akt wandalizmu w gminie Kłodawa. Ktoś dewastuje groby na cmentarzu. Sprawę bada policja i gmina

2023-06-06 14:31

W ostatnich dniach mieszkańcy gminy Kłodawa zaalarmowali na miejscowym forum o tym, że ktoś niszczy groby na cmentarzu. Sprawa jest poważna. Miejscowi sugerują nawet założenie monitoringu. Mamy komentarz gminy. Co powiedzieli nam urzędnicy? O tym poniżej.

Zdewastowano groby na cmentarzu w Kłodawie. Jest apel mieszkańców

To się nie mieści w głowie! Ktoś w Kłodawie dewastuje groby wylewając wosk ze zniczy. Jedna z mieszkanek gminy zaalarmowała na forum o zaistniałej sytuacji. Okazuje się, że to nie pierwsze takie zdarzenie w ostatnim czasie.

- Jakim podłym trzeba być człowiekiem aby niszczyć miejsce spoczynku naszych najbliższych. W takim stanie zobaczyła nagrobek moja ciocia na Cmentarzu w Kłodawie w dniu dzisiejszy. Z tego co wiem grób moich dziadków nie był jedyny - napisała jedna z mieszkanek gminy.

Kłodawianie zgodnie przyznają, że na cmentarzu powinien być założony monitoring. Co na to instytucja odpowiedzialna za cmentarz, czyli Zakład Komunalny w Różankach? Pracownicy przekierowali nas do Urzędu Gminy w Kłodawie. Co tam usłyszeliśmy?

- W ostatnich dniach dotarły do nas te niepokojące informacje. O sytuacji został poinformowany miejscowy posterunek policji oraz straż gminna, która codziennie patroluje to miejsce. W najbliższym czasie będziemy pracować nad tym, aby kłodawski cmentarz jeszcze bardziej zabezpieczyć, bo zdajemy sobie sprawę, że sam patrol, to za mało. Nie chcę za bardzo ujawniać szczegółów, ale jako gmina zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i działamy w tym kierunku, aby akty wandalizmu się już więcej nie pojawiały - powiedział nam zastępca Wójta gminy Kłodawa, Andrzej Kwiatkowski.

Ten mężczyzna zdewastował samochód! Szuka go policja
Sonda
Czy osoba, która zdewastowała groby powinna zostać surowo ukarana?