gorzów przedszkole sale

i

Autor: materiały UM Gorzów Przedszkolne sale wypełnią się wkrótce maluchami.

Edukacja

Które maluchy dostały się do gorzowskich przedszkoli?

2023-04-12 15:10

Rodzice dowiedzą się w czwartek [13.04]. W samo południe w gorzowskich placówkach zostaną wywieszone listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Dramatu nie powinno być, bo miejsc przygotowano sporo - około tysiąca.

Przez ostatnie dwa tygodnie rodzice potwierdzali wolę przyjęcia swoich pociech w gorzowskich przedszkolach. Urzędnicy przygotowali ponad tysiąc miejsc, a w elektronicznym naborze zgłoszono 950 trzylatków. Zatem nie wszystkie zostały zapełnione.

- Miejsca są, ale nie gwarantujemy, że dziecko dostanie się to tego przedszkola, które wybrał rodzic, bo są placówki oblegane. Wtedy system elektroniczny pokazuje, w którym innym przedszkolu można umieścić malucha  - wyjaśnia Beata Wachowiak z wydziału edukacji UM.

Zapisywani był mali gorzowianie, ale także dzieci uchodźców z Ukrainy. Tradycyjnie najbardziej oblegane były przedszkola nr 20 przy Walczaka, 17 przy Maczka, 4 przy Kobylogórskiej i 3 przy Słonecznej. W przypadku, gdy trzylatek nigdzie nie został zapisany, z różnych powodów, rodzice powinni zgłosić się bezpośrednio do urzędników.

Takiego występu w The Voice Kids jeszcze nie było! "To było absolutnie magiczne"

QUIZ. Jak dobrze znasz wiejskie zwyczaje i obrzędy?

Pytanie 1 z 9
W dawnych czasach istniał zwyczaj "smagania innych" wierzbowymi gałązkami. Na Suwalszczyźnie wypowiadano wtedy formułkę: