Przedszkole dzieci

i

Autor: _Alicja_ / www.pixabay.com

PRZEDSZKOLA

Rodzicu, nie spóźnij się! To już ostatni dzień na podpisanie dokumentów w przedszkolach!

2023-04-12 8:52

Jeszcze tylko w środę (12.04) rodzice trzylatków zakwalifikowanych do wybranych przedszkoli mają czas na złożenie oświadczenia woli uczęszczania dziecka do placówki. W przeciwnym razie dziecko nie zostanie przyjęte. Jak wygląda dalszy etap rekrutacji do przedszkoli w Gorzowie?

Trwa rekrutacja do przedszkoli. Pamiętaj o oświadczeniu woli!

W ubiegłym tygodniu rodzice trzylatków otrzymali informacje o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu dziecka do wybranego przedszkola. Aby jednak maluch rzeczywiście się do niego dostał potrzebny jest jeszcze podpis rodziców lub opiekunów.

12. kwietnia mija ostateczny termin potwierdzenia woli zapisu dziecka do placówki, do której zostało zakwalifikowane. To oznacza, że jeśli rodzic ubiegał się o przyjęcie np. do Przedszkola Miejskiego nr 1 to właśnie tam musi się udać podpisać odpowiednie dokumenty. W przypadku gdyby nie zrobił tego w wymaganym terminie miejsce zostaje zwolnione dla innego malucha.

Dziecko nie zakwalifikowało się do wybranego przedszkola. Co dalej?

Jeśli trzylatek nie dostał się do przedszkola pierwszego wyboru, ale został przyjęty do placówki drugiego lub trzeciego wyboru, wówczas rodzic bądź opiekun musi zabrać złożone wcześniej dokumenty z przedszkola pierwszego wyboru i przenieść je do placówki, do której ostatecznie zakwalifikowano dziecko.

Niedopełnienie tego obowiązku również skutkuje zwolnieniem miejsca.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku dzieci, które nie zostały przyjęte do żadnego z wybranych przez rodziców przedszkoli. Wtedy, w terminie do 20. kwietnia należy zgłosić do gorzowskiego Wydziału Edukacji zapotrzebowanie na miejsce. Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 95 735 57 78. Następnie wydział skieruje malucha do przedszkola, które posiada wolne miejsce, a przedszkole to musi przyjąć kandydata.

Listy dzieci przyjętych do przedszkoli w Gorzowie

Ostateczne listy dzieci przyjętych do miejskich placówek zostaną podane do wiadomości w terminie do 15. czerwca. Wtedy wszyscy rodzice trzylatków, którzy ubiegali się o miejsce w przedszkolu będą już wiedzieć do jakiej placówki od września będzie uczęszczać ich dziecko.

Sonda
Czy miałeś problem z wyborem przedszkola?
Martyna Wojciechowska WYRZUCILI mnie z przedszkola | MELLINA #7 Marcin Meller