Plac zabaw

i

Autor: Koefbac / www.commons.wikimedia.org

REKREACJA

Czy place zabaw w Gorzowie są bezpieczne? Niektóre wymagają napraw!

2023-04-11 19:29

W Gorzowie przeprowadzono inwentaryzację miejskich placów zabaw, siłowni i placów do ćwiczeń. Wszystko po to, by sprawdzić czy są one bezpieczne i można się tam bez obaw bawić. Jak się okazało niektóre place wymagają napraw! O jakich miejscach mowa?

Place zabaw w Gorzowie pod lupą służb miejskich

Przeglądy techniczne prowadzone są regularnie. Fachowcy sprawdzili tym razem 51 miejsc do rekreacji takich jak place zabaw, zewnętrzne siłownie oraz skateparki.

- Na placach zabaw wymieniono piasek, uzupełniono go w strefach bezpieczeństwa. Prowadzone przeglądy pozwoliły na ujawnienie miejsc wymagających prac remontowych i naprawczych - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowksiego magistratu.

Oprócz placów zabaw i siłowni sprawdzono też m.in. skatepark w Parku Kopernika. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo przed wiosenno-letnimi zabawami.

W niektórych miejscach ujawniono defekty. Co wymaga napraw?

Jak wykazały przeglądy w złym stanie technicznym znajduje się między innymi domek zlokalizowany na placu zabaw przy ulicy Matejki. Oprócz tego w wielu lokalizacjach wymieniono już piasek, który wymagał tego po zimowych opadach.

Koszt inwentaryzacji wyniósł ponad 15 tysięcy złotych.

Naprawy placów zabaw już się rozpoczynają

Jak informują urzędnicy naprawdy prowadzone będą według przyjętego harmonogramu. Na pierwszy ogień pójdą te miejsca, w których remonty są najpilniejsze ze względów bezpieczeństwa

- Będą prowadzone sukcesywnie, aby w możliwie krótkim czasie wszystkie place i siłownie były w pełni użyteczne - dodaje Wiesław Ciepiela.

Łącznie sprawdzono 31 miejskich placów zabaw, 20 siłowni plenerowych i jeden skatepark. Koszt przeglądów to ponad 50 tysięcy złotych.

Sonda
Lubisz ćwiczenia na świeżym powietrzu?
Justyna Święty-Ersetic opowiada o aktualnej sytuacji. Trenuję na ścieżkach polnych. Największym problemem jest siłownia.