Monopoly Gorzów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / www.um.gorzow.pl

MIASTO

Wybierz najdroższe pole w grze Monopoly Gorzów! Ruszyło głosowanie

2023-04-11 12:36

Mieszkańcy mogą wziąć udział w internetowej ankiecie i zdecydować, które miejsce z Gorzowa znajdzie się na planszy kultowej gry Monopoly jako najdroższe pole. Głosować można do 30. kwietnia.

Monopoly Gorzów. Lokalna wersja popularnej gry planszowej

Do października ma powstać wyjątkowa gorzowska edycja gry Monopoly. Gracze będą się poruszać po polach, na których zaznaczone będą miejskie instytucje, lokale czy inne charakterystyczne dla miasta punkty. O tym co dokładnie zostanie umieszczone na planszy zdecydują również sami mieszkańcy!

Ruszyło głosowanie! Wybierz najdroższe pole, które znajdzie się w grze Monopoly Gorzów

Na stronie internetowej miasta dostępna jest już ankieta, a w niej dziesięć miejsc i obiektów, które zaproponowali gorzowianie w Facebookowej zabawie. Spośród tych punktów wybrać można ten, który będzie najdroższym polem w grze.

Ankieta dostępna jest na stronie głównej miasta: www.um.gorzow.pl. Można ją znaleźć na dole po prawej stronie (wystarczy "zjechać" na głównej nieco niżej).

Dominanta, katedra, a może stadion? Jakie punkty można wybrać?

Miejsca na najdroższe pole zaproponowali gorzowianie pod postem na Facebooku. Urzędnicy zebrali lokalizacje i wybrali dziesięć tych, które były najczęściej proponowane przez mieszkańców.

Do wyboru jest: bulwar nad Wartą, Stary Rynek, Kwadrat, dominanta, most Staromiejski, Janusz Gorzowski, katedra, Pole Golfowe Zawarcie, stadion Jancarza i Kozacza Góra.

Głosowanie trwa do końca kwietnia. Kiedy poznamy wyniki?

Na oddanie swojego głosu na najdroższe pole w grze Monopoly Gorzów jest czas do 30. kwietnia. Wyniki przedstawione zostaną nieco później, bo dopiero 2. lipca w dzień urodzin miasta.

Sama gra wyjdzie w październiku, najpierw w nakładzie 4 tysięcy egzemplarzy.

Jak grać w Monopoly? Zasady i liczba graczy

Monopoly to popularna gra, o której słyszał chyba każdy. To nieskomplikowana planszówka, która polega na handlowaniu nieruchomościami i pobieraniu opłat za "czynsz".

Na początku każdy z graczy dostaje od bankiera pewną pulę pieniędzy. Dysponując tymi środkami można kupować pola, na których po rzucie kostką stanie pionek. Jeśli ktoś kupi dane pole jest uprawniony do pobierania opłat gdy stanie na nim inny gracz.

Na nieruchomościach można budować domy i hotele, co zwiększa wartość i umożliwia pobieranie większych opłat. Trzeba jednak uważać, bo w grze działają także takie pola jak np. "Więzienie" czy karty nakazujace lub zakazujące pewnych działań. Losując określoną kartę można się także nieco wzbogacić.

Gra przewidziana jest dla od dwóch do dziewięciu graczy.

Sonda
Lubisz grę Monopoly?
Takiego występu w The Voice Kids jeszcze nie było! "To było absolutnie magiczne"