Gorzów: mury

i

Autor: Mateusz996/wikipedia.org

Koń trojański i inne historie podczas spaceru po Gorzowie

2022-06-01 16:01

W sobotę, tradycyjnie o godz. 10 rozpocznie się kolejny spacer z przewodnikiem po Gorzowie. Tym razem trasa prowadzić będzie wzdłuż murów obronnych, tych istniejących i nieistniejących. Wiąże się z nimi wiele historii, które poznają uczestnicy wycieczki.

Tropem gorzowskich murów obronnych. ​W sobotę (4.05) kolejny spacer po Gorzowie. Tym razem prowadzić on będzie wzdłuż istniejących i nieistniejących miejskich murów obronnych. Zbiórka tradycyjnie o godzinie 10 przy fontannie na Starym Rynku. Stamtąd uczestnicy ruszą w stronę miejsca, gdzie stała jedna z miejskich bram. Przewodnikiem jak zawsze będzie Zbigniew Rudziński, z PTTK Ziemi Gorzowskiej, który opowiadać będzie różne ciekawostki.

Tam się naprawdę dużo rzeczy działo, bo były i historie związane z czymś niemal tak ciekawym jak zdobywanie Troi. Też mieliśmy swojego Konia trojańskiego, ale nam nie wyszło. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć o co chodzi, zapraszam na wycieczkę - zachęca prezes PTTK.

Gorzowianie odwiedzą też miejsca, gdzie stały średniowieczne młyny, czy pierwsza polska szkoła. wycieczki w ramach akcji Chodźmy na spacer odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

QUIZ. Najpopularniejsze bajki i filmy animowane w historii. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
Kim według książki był ojciec Jasia i Małgosi?