Kobieta za fałszywy alarm odpowie przed gorzowskim sądem

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

POLICJA

Kompletnie pijana zgłosiła fałszywy alarm. Teraz odpowie przed gorzowskim sądem!

2023-07-13 10:16

37-letnia kobieta, która w poniedziałek 10 lipca zaniepokoiła służby w Gorzowie, wykazała skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie. Zadzwoniła, aby zgłosić, że mężczyzna topi się w stawie w Gorzowie. Okazało się jednak, że alarm był fałszywy, a kobieta była nietrzeźwa. Teraz zostanie surowo ukarana przez Sąd za swoje postępowanie.

Zadzwoniła na policję i podała nieprawdziwą historię. Teraz odpowie przed sądem!

W dniu 10 lipca, tuż przed godziną 14:00, dyżurny gorzowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał rzekomo wskoczyć do wody i nie wyłonić się z niej przy stawie na osiedlu Piaski w Gorzowie Wielkopolskim. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, a we współpracy ze strażakami rozpoczęli intensywne poszukiwania, sprawdzając akwen i teren przybrzeżny. Niestety, ich wysiłki okazały się bezowocne, ponieważ informacje przekazane przez kobietę okazały się fałszywe, a nikt nie potrzebował pomocy.

Kobieta, która wprowadziła służby w błąd, została szybko odnaleziona i zatrzymana przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W chwili zatrzymania była nietrzeźwa, miała ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Postawiono jej zarzut wywołania niepotrzebnej czynności funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej poprzez przekazanie fałszywych informacji. W tej sprawie sporządzono wniosek o ukaranie, który zostanie przekazany do sądu.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim codziennie angażują się w około 70 interwencji na terenie miasta i powiatu gorzowskiego. Wielokrotnie są to sytuacje, w których życie lub zdrowie osób jest zagrożone. Gdy ktoś dzwoni na numer alarmowy, podając fałszywe informacje i żartując, istnieje realne ryzyko, że inni ludzie naprawdę będą potrzebować pomocy. Osoby odpowiedzialne za takie działania muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami i brakiem żadnej tolerancji ze strony Policji i Sądu.

Pobił policjantów i uciekł sprzed sądu w Piasecznie. Wstrząsające nagranie
Sonda
Czy sprawcy fałszywych alarmów bombowych powinni bezwzględnie trafiać do więzienia?