Włamywacz z siekierą w rękach włamuje się na posesje pod Gorzowem. Mieszkańcy są przerażeni!

i

Autor: pixabay.com / facebook

PRZERAŻENIE

Ktoś z siekierą w rękach włamuje się na posesje pod Gorzowem. Mieszkańcy są przerażeni!

2023-07-12 12:23

W ostatnim czasie informowaliśmy o włamywaczu, który grasuje w gminie Kłodawa, a konkretniej w Chwalęcicach, ale nie tylko. Teraz podobne sytuacje są w gminie Santok. Okoliczni mieszkańcy alarmują w sieci i boją się nie tylko o własne mienie, ale także i życie!

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (9-10 lipca) w gminie Santok. Kamery na jednej z posesji uchwyciła grasującego po podwórku włamywacza, który w rękach trzymał siekierę. Mieszkańcy relacjonują, że przeszukiwał auta i generalnie rozglądał się wokół siebie.

Włamywacz grasuje pod Gorzowem z siekierą w rękach! Mieszkańcy przerażeni

Podobne sytuacje miały miejsce w Nowym Polichnie, Janczewie, Gralewie i Przynotecku, gdzie miejscowe Sołectwo poinformowały o takiej osobie. - Prosimy o zachowanie czujności. Po miejscowości przemieszcza się osoba wchodząc na prywatne posesje - napisano w komunikacie na facebooku.

Jak uchronić się przed włamaniem wyjeżdżając na wakacje?

Oto kilka spraw, których powinieneś dopilnować wyjeżdżając na wakacyjny wypoczynek:

  • Wychodząc z domu nie zostawiaj śladów, które mogłyby wskazywać na Twoją nieobecność. Dobrze jest zostawić zapalone światło, nie spuszczać żaluzji i poprosić kogoś, by odbierał Twoją pocztę.
  • Jeśli masz dobre kontakty z sąsiadami - uprzedź ich o swoim wyjeździe i poproś, by byli zwracali szczególną uwagę na Twoje mieszkanie i osoby, które mogą się wokół niego kręcić.
  • Zainwestuj w dobry system antywłamaniowy. Odpowiednie drzwi, zamki, a nawet alarmy mogą nie tylko udaremnić włamanie, ale też skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy.
  • W przypadku domów jednorodzinnych zadbaj o to, by zamknąć wszystkie drzwi, również te stanowiące przejścia np. między garażem a salonem/korytarzem. To samo tyczy się okien.
  • Nie zostawiaj na wierzchu cennych przedmiotów, takich jak pieniądze czy biżuteria. Schowaj je w bezpiecznym miejscu lub przekaż na przechowanie zaufanej osobie.
  • Nie nagłaśniaj informacji o swoim wyjeździe. Nie mów o tym wielu osobom, nie pisz na mediach społecznościowych. Im mniej osób wie, że nie będzie Cię w domu tym mniejsze prawdopodobieństwo włamania.
Po włamaniu zapomnieli worka z łupem. Wszystko się nagrało! Włamywacze jak z „Gangu Olsena”
Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?