Zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity od września. Na kilku liniach ruch czasowo wstrzymany

i

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP

Komfortowe podróże z PKP Intercity. Nowy rozkład PKP z Gorzowa Wielkopolskiego. Nie ma dużych zmian

2023-11-20 11:55

Polskie Koleje Państwowe przedstawiły już nowy rozkłąd jazdy pociągów, który bedzie obowiązywał w 2024 roku. Zmiany wejdą w życie już od grudnia. Jeśli chodzi całe o województwo lubuskie to szykuje się kilka innowacji, a jak to wygląda w odniesieniu do Gorzowa?

Nowy rozkład jazdy PKP na sezon 2023/2024

Zmiany w rozkładach jazdy wprowadzane są co roku, by jak najlepiej dostosować możliwości komunikacyjne do potrzeb podróżnych oraz do prowadzonych obecnie prac modernizacyjnych.

Jeszcze do 9. grudnia pasażerowie mogą korzystać z dotychczas obowiązującego rozkładu jazdy. Później, dokładnie od 10. grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład na sezon 2023/2024.

W nowym rozkładzie przewidziano nowe połączenia krajowe, wydłużono niektóre relacje i wprowadzono wyższy komfort podróżowania - liczba pociągów kategorii TLK zmniejszy się na rzecz składów kategorii IC obsługiwanej nowymi i zmodernizowanymi wagonami oraz elektrycznymi zespołami trakcyjnymi.

Nowy rozkład jazdy pociągów w województwie lubuskim

Najwięcej zmian czeka Zieloną Górę, dla której ustalono nowe trasy i dodatkowe połączenia. Jeśli chodzi o Gorzów to tutaj wielkiej rewolucji nie będzie. Utrzymana zostaje dotychczasowa oferta, w której kursować będą cztery pary pociągów całorocznych (dla porównania: w Zielonej Górze takich połączeń będzie aż 15). Największe zmiany w Gorzowie dotyczą przede wszystkim... godzin odjazdów, ale i tutaj są to raczej drobne korekty.

Sonda
Lubisz podróżować pociągami?
Dantejskie sceny na PKP w Warszawie. Pasażerowie nie mieszczą się na peronie