Park logistyczny MLP

i

Autor: MLPgroup.com

INWESTYCJE

Kolejny światowy lider inwestuje w Gorzowie. Jaka firma tu powstanie?

2023-09-07 15:53

Do grona inwestorów, ktorzy chcą rozwijać swoje firmy w Gorzowie dołącza Sunrise Medical, światowy lider we wzornictwie, produkcji i dystrybucji wózków manualnych, elektrycznych, skuterów, siedzisk i systemów pozycjonowania. Inwestor wynajął już powierzchnię w nowo budowanym parku logistycznym MLP.

MLP to nowy park logistyczy, który powstaje po zachodniej stronie Gorzowa w bszarze specjalnej strefy ekonomicznej, w okolicach ulic Spiżowej i Mosiężnej. Będzie zajmował działkę o powierzchni 11,7 hektara oferując ponad 56 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych oraz przeznaczonych pod lekką produkcję oraz logistykę.

To obszar przygotowany specjalnie pod potrzeby inwestorów, który, jak się okazuje, skutecznie przyciąga tu wiele światowych firm.

Pierwszy wielki inwestor w MLP

Sunrise Medical to pierwsza firma, która wynajęła powierzchnię w nowo powstającym parku logistycznym.

Firma Sunrise Medical zamówiła łącznie 9,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Z tego pomieszczenia produkcyjne i magazynowe zajmą 8,1 tys. mkw. Najemca będzie korzystał również z nowoczesnego 3-kondygnacyjnego biura wyposażonego w windę oraz inne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, o łącznej powierzchni 1,1 tys. mkw. - informują urzędnicy w gorzowskiego Wydziału Obsługi Inwestora i Biznesu.

Sam park logistyczny MLP ma być gotowy do lutego 2024 roku. Firma Sunrise Medical zakontraktowaną powierzchnię ma otrzymać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zobacz też: wizualizacja nowego placu, który powstanie przy gorzowskim szpitalu

Sonda
Dobrze ci się żyje w Gorzowie?
Absurd drogowy na nowo powstałym rondzie w Gorzowie. Kierowca dwukrotnie wjechał pod prąd!