Tak wygląda remont ulicy Konsynierów Gdyńskich w Gorzowie. Kiedy droga będzie gotowa?

i

Autor: pci

remont dróg

Kolejne zmiany na Kosynierów Gdyńskich. Kierowcy odetchną z ulgą?

2024-03-29 14:20

Cały czas trwa remont i przebudowa ulicy Kosynierów Gdyńskich, która jest uważana za jedną z główniejszych ulic w mieście. Ewa Iwańska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich poinformowała o kolejnych zmianach, jakie zajdą już w pierwszych dniach kwietnia.

To będzie jedna z większych zmian, jakie zajdą na Kosynierów Gdyńskich. Przede wszystkim zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Kosynierów Gdyńskich, Mickiewicza i Matejki. Podobna sprawa ma się ze skrzyżowaniem Kosynierów Gdyńskich z Mościckiego.

W najbliższą środę (3 kwietnia), w pełnym zakresie otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Kosynierów Gdyńskich – Borowskiego. Udostępniona dla ruchu dwukierunkowego będzie również ulica Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami: Borowskiego i Matejki. Równolegle wykonawca ruszy z przebudową skrzyżowania ulic: Kosynierów Gdyńskich/Mickiewicza/Mościckiego. Spowoduje to jego częściowe zamknięcie oraz wprowadzenie koniecznych zmian w organizacji ruchu na ul. Kosynierów Gdyńskich - od skrzyżowania z ul. Borowskiego do skrzyżowania z ul. Mickiewicza – czytamy w komunikacie Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Ewa Iwańska wytłumaczyła dokładnie, jak bardzo zmieni się na Kosynierów Gdyńskich. To ważny komunikat zwłaszcza dla zmotoryzowanych. - Zmiana będzie polegała na zamknięciu częściowym skrzyżowania ulic: Kosynierów Gdyńskich/Mickiewicza/Mościckiego. Nie będzie możliwości wjazdu w ul. Mickiewicza od ul. Mościckiego i Kosynierów Gdyńskich, ale również wyjazdu z ul. Mickiewicza w ul. Kosynierów Gdyńskich. Ulica Mickiewicza będzie funkcjonowała jako droga „ślepa”, od skrzyżowania z ul. Mieszka I. Objazd zamkniętego odcinka do os. Staszica (ul. Matejki lub ul. Mościckiego) realizowany będzie przez Mieszka I – Borowskiego – Kosynierów Gdyńskich – informuje.

Jakby tego było mało, zmiany będą także na prostopadłych ulicach względem Kosynierów Gdyńskich. - Na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich - od Matejki do Borowskiego - wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Na pozostałych odcinkach utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy od ronda Kosynierów Gdyńskich do ul. Roosevelta/Słowiańskiej – informuje Iwańska.

Tak kilka dni temu wyglądał remont ulicy Konsynierów Gdyńskich w Gorzowie. Kiedy koniec?

O jakie zmiany konkretnie chodzi?

  • od ronda przy IVLO do ul. Borowskiego ruch odbywał się będzie lewą stroną jezdni;
  • od ul. Borowskiego do Matejki ruch odbywał się będzie całą szerokością jezdni (ruch dwukierunkowy);
  • od ul. Matejki do Jagiellończyka ruch odbywał się będzie prawą stroną jezdni;
  • od ul. Jagiellończyka do Roosevelta ruch odbywał się będzie lewą stroną jezdni.

Dodatkowo robotnicy będą pracować nad krawężnikami i chodnikami. W niektórych miejscach piesi także będą mieli utrudnione przejście, ale o tym będą komunikować znaki.

Rozkopią wyremontowane rondo Daszyńskiego. Wcześniej 5 lat budowali tam metro
Sonda
Czy denerwują Cię korki w Gorzowie?