Muzyczne wydarzenie

Klimatyczna i przyjazna - powstaje Wartownia na błoniach w Gorzowie [GALERIA]

2023-06-02 16:25

Nad Wartą przy ul. Fabrycznej pojawiło się już około dziesięciu morskich kontenerów. Zostały przywiezione tirami, a specjalny dźwig odpowiednio je poustawiał. Wkrótce zamontowana też zostanie scena oraz namiot dla artystów muzyki alternatywnej. Zobacz zdjęcia z przygotowań Wartowni!

Metalowe kontenery ustawione są, tak jak w poprzednich edycjach, czyli jedne na drugich. Będą one pełnić dwie funkcje. Po pierwsze, znajdą się tam bary. A po drugie, będą zabezpieczać okolicznych mieszkańców przed nadmiernym hałasem.

Przypomnijmy, w tym roku Wartownia stanie w nowym miejscu, na nadwarciańskich błoniach przy ulicy Fabrycznej. Z tej lokalizacji nie są zadowoleni mieszkańcy Zawarcia, ale, jak zapewnia Paweł Kopala, współorganizator, budynki oddalone są o ponad 300 metrów, a dodatkowo będą też inne zapory dźwiękowe.

- Jeśli chodzi o nagłośnienie to są tylko dwa głośniki skierowane w stronę ludzi pod sceną. W porównaniu do Dni Gorzowa przyjeżdżały tiry z nagłośnieniem. Wygłuszamy scenę zadaszeniem i dookoła obudowujemy ścianą z mauzerów z wodą. Jeden to jest tona wody, a ich tam będzie około dwustu - wyjaśnia Kopala.

"Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego wybrzmiało na Rynku Głównym w Krakowie. Startuje Wodecki Twist Festiwal

Wejście do Wartowni będzie na wysokości marketów, więc uczestnicy będą omijać domy, a część ul. Fabrycznej zostanie zamknięta dla ruchu. Na terenie ogrodzonego muzycznego miasteczka pojawią się parasole, ławki oraz toalety

Wartownia ruszy 23. czerwca. Przez całe wakacje wystąpi tam wielu znanych artystów, takich jak np. Hell, Peja, Dr Motte, Kaliber 44 czy Westbam. Harmonogram koncertów, warsztatów dla dzieci oraz stad up'ów znajdziecie na facebooku Wartowni.

QUIZ. Klasyki polskiego hip-hopu. Pamiętasz te kultowe wersy?

Pytanie 1 z 10
Na start banał - w "Każdy ponad każdym" Sokoła: