Tadeusz Łyskawa Papa Dance

i

Autor: Tadeusz Łyskawa/www.facebook.com

ZBIÓRKA

Kiedyś grał w Papa Dance, teraz zbiera na leczenie. Tadeusz Łyskawa pochodzi z Gorzowa!

2024-04-16 15:07

W Internecie trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację byłygo członka zespołu Papa Dance. Pochodzący z Gorzowa Tadeusz Łyskwa obecnie przebywa w DPS-ie, a na pomoc z NFZ nie może liczyć. Teraz każdy ma okazję wesprzeć artystę w powrocie do zdrowia.

Były członek Papa Dance po udarze. Potrzebna kosztowna rehabilitacja

Tadeusz Łyskawa to polski perkusista i piosenkarz. Ma 60 lat i pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego - tu skończył Techniku Ogrodnicze i Średnią Szkołę Muzyczną. Przez lata związany był z legendarnym zespołem Papa Dance, gdzie występował w pierwszym składzie tuż obok Grzegorza Wawrzyszaka. Po rozpadzie Papa Dance, razem z Wawrzyszakiem, Markiem Kaczmarkiem i Krzysztofem Kapsrzykiem założył zespół Ex-Dance.

Niestety, w 2022 roku muzyk doznał zawału serca, a rok później udaru mózgu, w wyniku czego do dziś mierzy się z niedowładem prawej ręki i nogi, padaczką oraz afazją. Aby wrócić do sprawności, przynajmniej na tyle, by samodzielnie radzić sobie z codziennym życiem, muzyk wymaga kosztownej rehabilitacji.

Dzięki ciężkiej pracy nad sobą i dotychczasowym zabiegom rehabilitacyjnym obecnie Tadeusz Łyskawa chodzi na krótkie dystanse podpierając się trójnogiem. Niestety nadal nie porusza ręką. Nie jest zdolny do samodzielnego życia i wymaga całodobowej opieki, a także systematycznej rehabilitacji i terapii logopedycznej" - czytamy na stronie zbiórki.

Jak wyliczono, jedno spotkanie z logopedą to koszt około 130 zł, natomiast praca zz rehabilitantem to wydatek rzędu nawet 200 zł.

Trwa zbiórka dla artysty

Tadeusz Łyskawa, w ramach przysługujących mu świadczeń może liczyć jedynie na 30 minut terapii logopedycznej w tygodniu, co w żaden sposób nie spełnia jego potrzeb. Dodatkowo nie przysługuje mu wparcie w ramach NFZ.

Nie przysługują mu świadczenia rehabilitacyjne ruchowe z NFZ i świadczenie pieniężne wspierające dla osób niepełnosprawnych, gdyż od listopada 2023 r. przebywa w DPS-ie. Nie nabył uprawnień do renty, gdyż zabrakło mu 1,5 roku pracy więc w ramach podtrzymywanej działalności gospodarczej opłaca składki do ZUS-u. Pieniądze z wynajmu mieszkania pobierane są na pokrycie kosztów utrzymania w DPS-ie" - czytamy na stronie zbiórki.

Do tej pory, w sfinansowaniu potrzeb muzyka pomagali mu przyjaciele oraz rodzina. Teraz Polska Fundacja Muzyczna utworzyła zbiórkę pieniędzy na rehabilitację artysty. Każdy fan może dorzucić chociaż złotówkę. Zbiórka dostępna jest TUTAJ.

Zobacz też: Zlot miłośników klasycznych samochodów w Gorzowie

Sonda
Słuchałeś/aś Papa Dance?
Skid Row żegna się z wokalistą! Ogłoszono zastępstwo - czas na... kobietę!