Lubuszanie najlepiej znają się na dziczyźnie
Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie odbyły się w czwartek (11.04) w Poznaniu. To właśnie tam sześć duetów rywalizowało ze sobą o tytuł mistrza w przyrządzaniu dziczyzny. Produkty, z którymi się zmierzyli to m.in. królik i daniel.
To wymagające, ale wdzięczne produkty" - ocenił członek jury.
Najlepszymi z najlepszych okazali się kucharze pochodzący z Gorzowa. Bartłomiej Pawlikowski i Michał Klóska przygotowali dania, które zachwyciły sędziów i to właśnie oni odebrali złote medale. Nic dziwnego, w końcu województwo Lubuskie, z którego pochodzą, słynie z lasów, a tym samym z dziczyzny, grzybów i owoców leśnych.
Na drugim miejscu znaleźli się Tomasz Soczumski i Dawid Stąpór z restauracji Żółty Słoń w Kielcach, a trzecie i zarazem ostatnie miejsce na podium przypadło Dawidowi Cieślińskiemu i Dawidowi Wysockiemu z restauracji Lumière w Baranowie.
Polecany artykuł:
Takie dania przygotowali zwycięzcy
Kucharze na co dzień pracują w Stanicy Łowieckiej Kniejówka w Ownicach, niewielkiej restauracji położonej przy DK 22 na trasie Skwierzyna-Kostrzyna nad Odrą. W trakcie mistrzostw zaserwowali członkom jury comber królika w muślinie z czarnej kurki, marchewkę z groszkiem, kluskę śląską i gulasz z nerek króliczych z czarną truflą. Na drugie danie podali zraz z udźca dzikiego daniela, gołąbka z kaszą gryczaną i grzybami, a także ćwikłę z chrzanem i purée pietruszkowe z szarą renetą.
Bartłomiej Pawlikowski i Michał Klóska powalczą o Kulinarny Puchar Polski
Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w Dziczyźnie zapewniło lubuskim kucharzom nominację do startu w Kulinarnym Pucharze Polski. Konkurs obędzie się 26 września 2024 roku. Czym tym razem gorzowianie zaskoczą jurorów?