Pierwszy, gotowy rower miejski pojawił się podczas ubiegłorocznych Dni Gorzowa

i

Autor: mz Pierwszy, gotowy rower miejski pojawił się podczas ubiegłorocznych Dni Gorzowa

Każdy może skręcić rower. Grupa społeczna Gorzów To My zachęca do działania

2020-05-13 14:00

Do naprawy jest kilkadziesiąt rowerów, które później mają być bezpłatnie udostępnione mieszkańcom miasta jako tak zwane rowery miejskie.

Jednoślady miały być dostępne dla mieszkańców wraz z początkiem wiosny. Do tej pory naprawą zajmowali się osadzeni z zakładu karnego w Gorzowie jednak w marcu -z powodu epidemii- akcja stanęła w miejscu. Zebrane rowery czekają na niezbędne prace.

- Sytuacja wymusiła postój w reanimacji tych rowerów. Osadzeni nie mogą pracować stąd apel do mieszkańców. Szukamy osób które mają ochotę zająć się ich naprawą, zapewniamy do tego niezbędny sprzęt - mówi Marek, z grupy Gorzów To My.

Akcja zbierania rowerów trwa od maja ubiegłego roku. Do tej pory mieszkańcy przekazali kilkadziesiąt jednośladów w różnym stanie. Są takie, które wymagają poświęcenia więcej czasu ale i takie, które można przygotować do użytku podkręcając jedynie kilka śrubek.

Rowery czekają na chętnych majsterkowiczów

i

Autor: mz Rowery czekają na chętnych majsterkowiczów

Udało się już pomalować kilka sztuk na limonkowy kolor nawiązując do barw miejskich autobusów i tramwajów. Gorzowianie mogli je zobaczyć podczas ubiegłorocznych Dni Gorzowa. Rowery mają się pojawić w przestrzeni miejskiej do wypożyczania przez mieszkańców.

Chętni do prac powinny się zgłaszać przez facebookowy profil grupy Gorzów To My.