Nocne markety funcjonują w wielu miastach Polski

i

Autor: Adrian Grycuk/wikipedia.pl Nocny Market w Warszawie. Czy podobny będzie w Gorzowie?

Nocne zakupy na rynku przy Jerzego w Gorzowie? To mogłaby być nowa atrakcja miasta

2020-05-12 15:38

Urzędnikom swój pomysł przedstawił radny Piotr Wilczewski. Radny proponuje aby podczas wyznaczonego dnia np. w piątek - miejsce gdzie można zakupić regionalne produkty - było otwarte np. od godziny 19 do godziny 24.

Radny uważa, że dzięki takiemu rozwiązaniu Gorzów ma szanse stworzyć miejsce dla lokalnych przedsiębiorców i wytwórców zdrowej żywności, – producentów miodów, serów, wędlin, warzyw i owoców. Swoje produkty mogliby także oferować lokalni sprzedawcy lodów, burgerów czy foodtrucki przez co targ stałby się nowym miejscem spotkań mieszkańców.

Nocny targ miałby funkcjonować w okresie od czerwca do września. Opinię władz miasta na ten temat powinniśmy poznać najpóźniej na początku czerwca. Obecnie targ na gorzowskim Zawarciu funkcjonuje trzy dni w tygodniu od godziny 7 do 15. Jak czytamy w interpelacji - część mieszkańców Gorzowa w tych godzinach pracuje.

Podobne miejsca z powodzeniem funkcjonują w wielu miastach w Polsce jaki i na świecie. W naszym kraju takie targi odbywają się między innymi w Szczecinie, Poznaniu, Warszawie czy Lublinie.