Most Baltimore

i

Autor: fot. Canva Pro ; skrin @BNONews/www.twitter.com

KATASTROFA

Katastrofa w Baltimore! Część mostu runęła po uderzeniu statku. Siedem osób wpadło do wody

2024-03-26 9:51

Co najmniej siedem osób runęło do wody, kiedy we wtorek (26.03) nad ranem, na skutek uderzenia statku, zawalił się most Key Bridge w amerykańskim Baltimore - poinformowała stacja CBS. Trwa akcja ratunkowa. Według straży pożarnej na moście w chwili zdarzenia znajdowało się wiele pojazdów.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa

Do zdarzenia doszło około godziny 1:30 w nocy, czasu polskiego.

Katastrofę spowodowało uderzenie dużego statku handlowego w jedno z przęseł mostu. Jak wynika z filmu, opublikowanego na platformie X, na statku wybuchł pożar. Jednostka - według straży przybrzeżnej kontenerowiec pod singapurską banderą - zatonęła.

 W czasie kolizji na moście znajdowało się wiele pojazdów - powiedział agencji AP rzecznik straży pożarnej w Baltimore. Jak dodał, jest jednak za wcześnie, żeby określić ile osó ucierpiało.

Katastrofa została zakwalifikowana jako "wypadek masowy".

Wszystkie pasy ruchu zostały zamknięte w obu kierunkach z powodu incydentu na moście I-695 Key. Ruch jest kierowany objazdem" - poinformował Maryland Transportation Authority, na swoim profilu na portalu X.

Sam most został zbudowany w latach 70. XX wieku. Jego główne przęsło ma długość 366 metrów, a całość - 2632 m. Rocznie korzysta z niego ponad 11 milionów pojazdów.

TOP 5 najbardziej niebezpiecznych sportów świata

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Most Pomorski w Bydgoszczy otwarty dla aut!