skwierzyna noz kara

i

Autor: OSP Skwierzyna/facebok.com Akcja ratowania 58-latka.

Jest zarzut i nóż! Pijany 52-latek odpowie za napaść w Skwierzynie

2020-09-17 18:30

Są nowe fakty dotyczące zdarzenia, do którego doszło we wtorek (15.09) przed lokalem gastronomicznym w Skwierzynie. Ranny został 58-latek. Ujęto podejrzanego, którego po wytrzeźwieniu przesłuchał prokurator. Złożył on także wniosek o areszt.

By zatrzymany 52-latek mógł złożyć zeznania, trzeba było poczekać na wyparowanie z jego organizmu prawie trzech promili alkoholu. Udało się to w czwartkowy poranek (17.09). Po przesłuchaniu, którego prokuratura na razie nie ujawnia, mężczyźnie postawiono zarzut. Za usiłowanie zabójstwa maksymalnie grozi mu dożywocie. Zadał on cios nożem 58-latkowi. Z raną kłutą klatki piersiowej trafił do szpitala. Przeżył.

Ważnym elementem śledztwa jest odnalezione narzędzie czynu.

- Policjantom udało się odnaleźć ostrze, którym ugodzono rannego. Poszukiwania trwały kilkanaście godzin. Mundurowi ustalili drogę, którą uciekał napastnik. Przeczesali teren i na jednej z ulic odnaleźli nóż. Został on zabezpieczony i zbadany - informuje Justyna Łętowska, rzecznik KP w Międzyrzeczu.

Dlaczego 52-latek zaatakował przechodnia? Nieoficjalnie chodziło o papierosa, którego poszkodowany nie miał. Wtedy miało dojść do dźgnięcia nożem. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt. Decyzja ma zapaść w sądzie w piątek (18.09).

Miejsce zbrodni miłoszyckiej.

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant