Słowiańska

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

KOMUNIKACJA

Jest łatwiej i wygodniej. Nowe rondo przy Słowiance otwarte dla kierowców. Zmian w organizacji ruchu jest więcej

2024-07-01 15:49

Już od poniedziałku, 1 lipca, dla kierowców udostępnione zostało nowowybudowane rondo na ulicy Słowiańskiej, przy kompleksie basenów "Słowianka". To oznacza także, że ruch na skrzyżowaniu ulic: Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich został przekierowany na jego północną część.

Ważne zmiany na Słowiańskiej w Gorzowie

Udostępnienie ronda to tylko jedna ze zmian, które obowiązują od pierwszych dni lipca. Wszystko dlatego, że zamknięta zostaje południowa część skrzyżowania wraz z odcinkiem ul. Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej. Jak informują urzędnicy: ruch przekierowany został na północną część skrzyżowania.

Drogowcy będą pracować, na południowej jezdni ul. Słowiańskiej i Roosevelta oraz na ul. Kosynierów Gdyńskich, niemal do końca lipca. W tym samym czasie otwarte dla kierowców zostanie rondo na skrzyżowaniu ulic: Fredry – Słowiańska" - powiedziała Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, nadzorującej prace.

Kierowcy muszą uważnie patrzeć na znaki, a w miarę możliwości wybierać inne, alternatywne trasy. Zwłaszcza że w związku z trwającymi na Słowiańskiej remontami, utrudnień jest dużo więcej.

Zmiany w organizacji ruchu na Słowiańskiej

Na skrzyżowaniu ulic Fredry i Słowiańskiej ruch odbywa się na zasadach ruchu okrężnego, czyli dokładnie tak jak na tradycyjnym rondzie. Można na nie wjechać z jednego pasa ruchu.

Oprócz tego, otwarty już został wyjazd z ul. Fredry na ul. Słowiańską, a kierowcy mają możliwość skrętu w lewo i prawo. Wreszcie można też wyjechać z parkingów "Słowianki: w kierunku ulicy Fredry.

Udostępnione zostaje ostateczne skomunikowanie parkingów CSR „Słowianka” z ul. Słowiańską tj. otwarty będzie dwukierunkowy zjazd przy lodowisku mający połączenie z rondem, otwarty zostanie zjazd zlokalizowany przy rondzie wewnętrznym oraz wyjazd zachodni z parkingów przy Arenie Gorzów" - dodaje Ewa Iwańska.

Warto pamiętać, że wciąż wyłączona jest sygnalizacja świetlna.

Inne ważne zmiany w organizacji ruchu na Słowiańskiej

  • ruch odbywa się północną częścią skrzyżowania, do dyspozycji kierowców jest po jednym pasie w każdym kierunku;
  • powrót na jezdnię południową ul. Roosevelta odbywa się przez specjalnie do tego przygotowany przejazd przez pas zieleni zlokalizowany bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Żwirową/Kosynierów Gdyńskich;
  • ul. Żwirowa na odcinku od Błotnej jest nadal jednokierunkowa, wjazd w ul. Żwirową możliwy jest wyłącznie od strony ul. Roosevelta (dla jadących od ul. Słowiańskiej wprowadzony został z powrotem nakaz jazdy prosto);
  • ul. Kosynierów Gdyńskich od zjazdu do firmy Vectra do ul. Roosevelta, jest wyłączona na całej szerokości, a objazd zamkniętego odcinka wytyczony został przez ul. Mickiewicza – Mieszka I lub ul. Kosynierów Gdyńskich (stara jezdnia za PWiK), która ponownie została przekształcona w drogę dwukierunkową. Odcinkiem tym będzie możliwość dojazd do ul. Słowiańskiej i skrętu w prawo w kierunku skrzyżowania ulic: Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich;
  • ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku od starej Słowiańskiej od ronda przy IV Liceum Ogólnokształcącym funkcjonuje zgodnie z docelowym układem (ruch dwukierunkowy). Aktualnie trwają tam prace związane z realizacją oznakowania poziomego i pionowego. Uruchomiona została sygnalizacja świetlna.

 Zobacz też: Lubuska policja podsumowała sobotnie Grand Prix w Gorzowie

Sonda
Czy remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po mieście?
Pożar Katedry 1.07.2017