głośne rozstanie

Jedna z głównych twarzy odchodzi z TVP! Maciej Kurzajewski pożegnał się ze stacją. Poruszający wpis w sieci

2024-07-08 14:31

Maciej Kurzajewski po trzydziestu latach pracy pożegnał się z TVP. Był głównym prowadzącym w sporcie, ale także w innych programach telewizji publicznej. Ostatnio widzowie mogli go podziwiać w "Pytaniu na Śniadanie", który prowadził razem ze swoją partnerką, Katarzyną Cichopek.

Trudno nie kojarzyć Macieja Kurzajewskiego. Angażował się w wielu projektach TVP i był praktycznie wszędzie. Od sportu do wydarzeń kulturowych, a także programy i show telewizyjne. Ostatnio prowadził "Pytanie na Śniadanie" a po zwolnieniu z roli prowadzącego postanowił pożegnać się ze stacją telewizyjną.

Kurzajewski rozpoczynał pracę w TVP w ramach stażu, a jego opiekunem był Włodzimierz Szaranowicz. Na ekranach telewizji publicznej po raz pierwszy mogli go zobaczyć telewidzowie w 2022 roku, gdzie prowadził "Sportowy Express". Później był prowadzącym sportu po głównym wydaniu "Wiadomości". Swoją pracę dzielił mocno ze sportem, gdzie komentował i prowadził studio podczas skoków narciarskich, gdzie największe osiągnięcia zdobywał Adam Małysz. Poza sportem prowadził poranne programy, takie jak "Pytanie na Śniadanie", czy "Kawa czy herbata?". Prowadził także programy rozrywkowe: "Świat się kręci", "Gwiazdy tańczą na lodzie", czy "Kocham cię, Polsko!". Nie raz był także prowadzącym "Sylwestra z Dwójką".

Teraz Maciej Kurzajewski po trzydziestu latach pracy postanowił pożegnać się z TVP. Na instagramie dodał poruszający wpis, w którym dziękuje wszystkim za te wszystkie lata.

Jeszcze we wtorek, dziękując w studiu Widzom Telewizji Polskiej za wspólnie spędzone chwile podczas meczów piłkarskich Mistrzostw Europy 2024, zapraszałem do olimpijskiego studia @tvpsport. Paryskie Igrzyska obejrzę wspólnie z Wami, ale już z innej perspektywy, choć równie mocno dopingując Naszych Sportowców – zaczął swój wpis Kurzajewski.

Dzisiaj, po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą Redakcją i Telewizją Polską. Te trzy dekady były pełne niezapomnianych chwil, wyzwań i sukcesów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Miałem wielki honor relacjonować największe wydarzenia sportowe: Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, zawody Pucharu Świata. Dziękuję mojemu Mentorowi Włodzimierzowi Szaranowiczowi, który zawsze mnie wspierał i dodawał odwagi w sięganiu po niemożliwe. Podziękowania dla wszystkich Sportowców, których spotkałem na swojej zawodowej drodze, składam na ręce Mistrza Adama Małysza. Doświadczenia zebrane na tym najlepszym telewizyjnym poligonie, pozwoliły mi przez lata prowadzić również programy rozrywkowe, jak choćby „Kocham Cię Polsko!”. Równie wielką przygodą było prowadzenie wszystkich formatów programów śniadaniowych, które przez te lata gościły na antenach TVP. Każde z tych doświadczeń ukształtowało mnie nie tylko jako dziennikarza, ale także jako człowieka – kontynuował.

Dziękuję wszystkim kolegom i koleżankom z redakcji, realizatorom, producentom, technikom - wszystkim, którzy przez te lata wspierali mnie swoją wiedzą i doświadczeniem. Największe podziękowania kieruję jednak do Was, Drodzy Widzowie. To dzięki Wam miałem motywację do ciągłego doskonalenia się i poszukiwania nowych dróg. Wasze wsparcie i zaufanie były i są dla mnie najcenniejszymi nagrodami. Oczywiście, za pięć Telekamer, w tym tę Złotą, też Wam bardzo dziękuję!

Choć czas płynie nieubłaganie, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do sportu pozostają niezmienne. Jestem wdzięczny za każdy dzień spędzony na antenie i z nadzieją patrzę w przyszłość, licząc na kolejne lata pełne inspirujących wyzwań. Dziękuję, że jesteście ze mną i zapraszam do dalszej wspólnej podróży w świecie mediów i sportu. Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne otwierają się szeroko jak wrota – napisał Maciej Kurzajewski na instagramie.

Sonda
Czy zaskoczyła Cię ta informacja?