Jarmark Bożonarodzeniowy w Gorzowie

i

Autor: Daniel Adamski/UM Gorzów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gorzowie 2022. Kiedy otwarcie i co na nim będzie? Znamy szczegóły

2022-12-15 8:51

Jak co roku w Gorzowie tuż przed świętami jest organizowany jarmark bożonarodzeniowy na Starym Rynku. Nie inaczej będzie teraz. Znamy wszystkie szczegóły, a więcej o nich w poniższym artykule.

Duże zainteresowanie jarmarkiem bożonarodzeniowym w Gorzowie

W Gorzowie od lat organizowany jest świąteczny jarmark, który cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, ale także przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć swój punkt na terenie gorzowskiego jarmarku.

- Już od września odbieraliśmy sporo telefonów od kupców z zapytaniami, kiedy robimy jarmark i z kim się kontaktować. Zakładam, że zainteresowanie było większe, niż możliwość zorganizowania punktów handlowych. Jesteśmy w tym ograniczeni, bo jarmark jest organizowany przez partnera zewnętrznego wybieranego w ramach przetargu. W tym roku na jarmarku pojawi się dwadzieścia takich punktów - mówi nam Marta Liberkowska, dyrektor Wydziały Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa

Wiemy, że prezydent miasta Jacek Wójcicki pojawi się na jarmarku w jego drugim dniu, czyli 16 grudnia. Wówczas złoży gorzowianom świąteczne życzenia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Gorzowie 2022. Jakie będą punkty sprzedaży? Co będzie można zjeść? Co będzie można wypić?

Po raz kolejny na gorzowskim jarmarku bożonarodzeniowym ujrzymy punkty sprzedaży lokalnych przedsiębiorców, bo na nich przede wszystkim stawia organizator wydarzenia. Na Starym Rynku nie zabraknie grzanego wina, pitnego miodu, pajd chleba, kaw i herbat. Na stoiskach będą również widnieć własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne. Nie zabraknie również stoiska z chałwą, czy różnego rodzaju przetworami.

Na Starym Rynku stanie także „zimowa strefa selfie”. Przy czterech instalacjach będzie można zrobić sobie zdjęcie. Poza tym, 16 i 17 grudnia pojawi się Mikołaj, a dla wszystkich mieszkańców poczęstunek. Do wydania będzie trzy tysiące porcji barszczu oraz herbaty.

- O to chodzi w tych jarmarkach, żeby była to okazja do fajnie spędzonego czasu. Poczuć klimat świąt, ale to też okazja, żeby kupić bliskim coś świątecznego - dodaje Marta Liberkowska.

Jarmark bożonarodzeniowy w Gorzowie 2022. Jakie godziny otwarcia?

Podobnie jak w zeszłym roku, świąteczny jarmark będzie otwarty w następujące dni:

  • 15.12 (czwartek) od 12:00 do 20:00;
  • 16.12 (piątek) od 12:00 do 21:30;
  • 17-18.12 (sobota, niedziela) od 10:00 do ok. 21:00.
Sonda
Lubisz klimat jarmarków bożonarodzeniowych?