Gorzów janusz

i

Autor: mazinio Janusz już wyczyszczony.

Janusz Gorzowski wyczyszczony w czynie społecznym. Brawa dla Tomasza Rybaka

2021-03-01 19:55

Popularną rzeźbę wyczyścił Tomasz Rybak ze Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki Gorzowa. Stojący na bulwarze mistrz plażingu został pomazany markerem - o czym informowaliśmy - pod koniec ubiegłego tygodnia. Wulgarne rysunki i napisy już zniknęły.

- Poszedłem ze swoim sprzętem, który mam do usuwania takich bohomazów. Do tego gorąca woda, 20 minut pracy i Janusz został wyczyszczony - opowiada Tomasz Rybak.

- To miłe, że Janusz jest lubiany i ochraniany przez większość mieszkańców - powiedziała nam Ewa Kozubal, jedna z autorek rzeźby.

Przypomnijmy: Janusz Gorzowski powstał w 2015 roku. Rzeźba przedstawia mężczyznę w stroju plażowym, który na stołku czyta gazetę. Kilka miesięcy temu została gruntownie odnowiona.

Mistrz plażingu jest bardzo popularny wśród mieszkańców i turystów, którzy często robią sobie z nim zdjęcia. Janusz brał udział w licznych akcjach i happeningach.

Gorzów janusz

i

Autor: mazinio Janusz - jeszcze oszpecony przez wandali.

Niestety to nie jedyna rzeźba zniszczona w Gorzowie. Pomnik Szymona Giętego był regularnie okradany z fajerki, pomalowano także rzeźbę Edwarda Jancarza.

W latach 90-tych ubiegłego stulecia mieszkaniec Gorzowa chciał... odrąbać przyrodzenie rzeźbie Człowieka z Żelaza, która wtedy stała w ścisłym centrum miasta.

Leniwce - mistrzowie oszczędzania energii | ESKA XD - Zwierzenia Eweliny #17