Plac zabaw w Wawrowie

i

Autor: Urszula Wilczyńska / Nasz Wawrów Facebook.com

WANDALIZM

Inwestycja za 100 tysięcy zdewastowana! Sprawa trafi na policję?

2023-07-31 12:58

Kilka dni temu informowaliśmy o zniszczonym placu zabaw przy blokach mieszkalnych w Wawrowie. Został on pomalowany różnymi sprayami i innymi tego typu markerami. Sprawa trafiła do gminy Santok, która postanowiła nagłośnić ten incydent.

- Musicie wiedzieć, że nie zamierzamy tego tematu zostawić bez echa. Sprawców zniszczeń będziemy szukać przy pomocy policji - poinformowała w poniedziałkowy poranek gmina Santok. Urzędnicy szybko zmienili zdanie po tym, jak najmłodsi mieszkańcy sami wyczyścili swój teren do zabaw. Zrobili to instynktownie.

Inwestycja za 100 tys. zniszczona!

- Nie udało się niestety przywrócić jego elementom pierwotnego wyglądu, ale większość bohomazów i wulgarnych wyrazów zniknęła. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację i zaangażowanie mieszkańców w uprzątnięcie placu TYM RAZEM nie będziemy w tę sprawę angażować policji. Dziękujemy tym, którzy zareagowali jako pierwsi zwracając uwagę na zniszczenia i liczymy na większe poszanowane wspólnego mienia osób korzystających z tej infrastruktury - napisała gmina w samo poniedziałkowe południe

Warto podkreślić, że postawienie placu zabaw w Wawrowie kosztowało 100 tysięcy złotych. Jeśli gmina faktycznie chciałaby szukać sprawców tego zdarzenia, to mogłaby również starać się o odszkodowanie od wandali. Sprawę jednak nie zgłaszają na policję.

Wandale zniszczyli pasieki
Sonda
Czy spotkałeś/aś się kiedyś z aktem wandalizmu?