Gorzów AJP

i

Autor: TogaHa Kompleks AJP przy ulicy Chopina.

Informatyka na AJP oceniona na C, czyli bardzo słabo

2022-09-30 15:52

Zakończył się proces oceny poziomu naukowego polskich uczelni. Gorzowska akademia otrzymała kategorie naukowe B i w jednym przypadku C, gdzie C oznacza niezadowalający poziom. Ocena kiepska, nic zatem dziwnego, że władze AJP się z nią nie zgadzają.

Słaba ocena poziomu kształcenia gorzowskiej AJP. Uczelnia się z tym nie zgadza i odwołuje. Zakończył się proces ewaluacji polskich uczelni. Przyznano kategorie naukowe. Od A plus - najwyższej, do C - najniższej. Gorzowska akademia​ wypadła blado. 6 przedmiotów otrzymało kategorię B, czyli zadowalająco, ale z rekomendacją wzmocnienia działalności naukowej. Informatyka techniczna i telekomunikacja dostała C, czyli poziom niezadowalający. Władze uczelni z przyznaniem takich kategorii się nie zgadzają. Złożono odwołanie w tej sprawie.

Odwołań jest 700. To nie jest tak, że jesteśmy frustratami z Gorzowa. Jak widać wiele środowisk w Polsce nie zgadza się z tymi ocenami. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie. Przedstawiliśmy bardzo mocne argumenty, że nie wszystkie aspekty, które daliśmy do oceny zostały uwzględnione - mówi Roman Gawroniak, kanclerz Akademii im. Jakuba z Paradyża:

Gorzów: AJP

i

Autor: SG Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Czy ministerstwo edukacji i nauki przychyli się do argumentów gorzowskiej akademii, dowiemy się prawdopodobnie za miesiąc.

QUIZ. Zapożyczenia i kalki językowe. Rozpoznasz rusycyzmy i germanizmy w języku polskim?

Pytanie 1 z 12
To jeden z najpopularniejszych rusycyzmów w języku polskim. Wskaż go: