gorzów hospicjum żonkile 1

i

Autor: facebook.com/Hospicjum-Św-Kamila Cebulki żonkilki czekają na chętnych.

Wspomóż gorzowskie hospicjum. Cebulki żonkili rozchodzą się błyskawicznie

2022-09-30 15:34

To już 17 edycja "Pól Nadziei" w Gorzowie na rzecz placówki przy ul. Stilonowej. Do połowy października można nabywać kwiaty i je sadzić, by zakwitły na wiosnę. Jeżeli ich zabraknie, placówki cebulki domówi.

Od początku września trwa akcja, w której przygotowano 60 tysięcy sztuk żonkili. Ponad połowa już się rozeszła, co organizatorów bardzo cieszy. Tradycyjnie cebulki dostępne są w hospicjum przy Stilonowej, w sklepie ogrodniczym przy Koniawskiej oraz w parafiach, szkołach, urzędach czy firmach.

- Już ponad sto różnych instytucji i osób zgłosiło się do nas po cebulki. Te osoby, które podjęły się tego działania - udostępniają je za dowolną cenę, która jest dobrowolna. Bardzo cieszy mnie ogromne zainteresowanie - mówi Marek Lewandowski, dyrektor gorzowskiego hospicjum.

gorzów hospicjum żonkile 2

i

Autor: pxhere.com Na wiosnę zakwitają żonkile.

Oficjalne rozpoczęcie akcji w środę [5 października]. Zasadzonych wtedy zostanie pole żonkili w Gorzowie. Dochód z cebulek trafi na bieżące działanie hospicjum, które też zmaga się z wysokimi rachunkami za media.

Żonkil jest międzynarodowym symbolem solidarności z hospicyjnymi pacjentami. Sadzi się go na jesień, a zakwita na wiosnę.

W Gorzowie posypały się mandaty dla pieszych i kierowców

Friz - jak dobrze go znasz? Tylko prawdziwy fan zdobędzie wszystkie punkty! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Friz ma 187 cm wzrostu.