Schron w piwnicy bloku na Bałutach

i

Autor: Michał Dąbrowski

Ile tych schronów w Gorzowie w końcu jest?

2022-05-12 10:45

Powodów do obaw nie ma, ale o schronach w Gorzowie warto wiedzieć. Formalnie o ukryciach, tak brzmi fachowa nazwa, ponieważ schrony muszą spełniać specjalne warunki.

Miejsc, w których można się ukryć w naszym mieście przed sytuacją kryzysową jest dokładnie 29. Według obliczeń magistratu mogą pomieścić około 2600 osób. Nie oznacza to jednak, że reszta mieszkańców miasta zostałaby bez niczego. Ukryć można się zawsze poniżej poziomu gruntu, na przykład pod wiaduktami.

SPOSOBY NA TANIE WAKACJE W POLSCE [PORADNIK] | ESKA XD - Radio Eska #48

Najlepiej w takim przypadku jednak zacząć szukać...pod własnym nosem. Mówi Grzegorz Rojek, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu miasta:

Wszystkiego rodzaju piwnice w domkach i to zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i blokach mogą służyć temu celowi. I w pierwszej kolejności przez mieszkańców takiego bloku powinny zostać wykorzystane.

Swój schron najprawdopodobniej na terenie miasta posiada także Lubuski Urząd Wojewódzki. W sytuacji kryzysowej może służyć do ukrycia wojewody, który mógłby stamtąd zarządzać regionem.

Znasz te zabytki? Sprawdź, czy wiesz skąd pochodzą [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Największy zamek na świecie pod względem powierzchni znajduje się w: