Tak kibicowaliście podczas Grand Prix w Gorzowie

i

Autor: Janek Pańczyszyn / Speedwayshotz

grand prix

Ile Stal Gorzów może zarobić na organizacji Grand Prix? Oszacowano kwotę!

2024-07-04 12:03

Ile Stal Gorzów może zarobić na organizacji Grand Prix? Oszacowano kwotę! Ebut.pl Stal Gorzów była głównym organizatorem sobotniej rundy Grand Prix, która odbyła się 29 czerwca w Gorzowie. Wszystko było po ich stronie, więc wszystkie zyski idą do kasy klubu. No właśnie, ile ich było? Były prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora, oszacował kwotę.

Na początku trzeba dodać, że licencję na Grand Prix wykupiło miasto, a nie klub. To koszt 2,5 mln zł. - Do tego dochodzą kwestie organizacyjne. Myślę, że kwota opiewała na 600 tys. zł. lub więcej. Dodatkowo wpływy z biletów. Tu spokojne wpływy mogły przekroczyć 2,5- 3 mln zł – powiedział Ireneusz Maciej Zmora w Telewizji Gorzów.

Jak oszacował były działacz, Stal może zarobić na Grand Prix od 1.5 do 2 mln zł. - Takie jedno Grand Prix pokrywa cztery kolejki ligowe zakładając, że pół miliona kosztuje organizacja jednego meczu ligowego – podkreśla Zmora.

Przypomnijmy, że Grand Prix w Gorzowie okazało się wielkim sukcesem. Minęło już kilka dni od wydarzenia, a wciąż o nim mówi się na mieście. Ponad 16 tysięcy kibiców na stadionie, świetnie zorganizowana strefa kibica na nadwarciańskich błoniach. To mogło i musiało się podobać kibicom!

Grand Prix w Gorzowie, wedle umowy, jeszcze odbędzie się w przyszłym sezonie. Potem Stal czekają ciężkie negocjacje z Discovery Events o przedłużenie umowy, bo organizator chce w przyszłości zmniejszyć cykl SGP do tylko trzech rund w Polsce.

POLSCY ŻUŻLOWCY PO GRAND PRIX. SZYMON WOŹNIAK I DOMINIK KUBERA SZCZERZE O BŁĘDACH
Sonda
Byłeś/aś na Grand Prix w Gorzowie?