Obrączki

i

Autor: Ślubne Historie Fotografia i Film

ślub

Przesądy i wierzenia: kiedy zorganizować wesele? Musisz to wiedzieć jeśli chcesz mieć szczęśliwy związek!

2023-07-02 9:28

Wraz z nadejściem ciepłych miesięcy wystartował sezon ślubny. Okres wiosenno-letni to ulubiony czas nowożeńców - słoneczna i ciepła aura sprzyja organizowaniu wesel i przyjęć. A jaki jest najlepszy miesiąc na zorganizowanie wesela? Sprawdź, co mówią przesądy!

Wystartował sezon ślubny 2023. Kiedy najlepiej zorganizować wesele?

Generalnie sezon ślubny rozpoczyna się wraz z początkiem maja i trwa do października, kiedy to na dworze robi się chłodno i mniej przyjemnie. Oczywiście nie są to terminy zobowiązujące, bo równie dobrze można zorganizować piękne wesele zimą, w klimacie "Krainy Lodu", jednak większość osób decyduje się wziąć ślub, gdy na dworze jest ciepło i nie brakuje słońca.

Ale wybór miesiąca zaślubin wiąże się nie tylko ze spodziewaną w tym czasie pogodą. Jak wiadomo, ślub to niezwykle ważne wydarzenie, dlatego młodzi często wybierają termin biorąc pod uwagę... ludowe wierzenia i przesądy. I nie ma w tym nic zaskakującego, w końcu każdy sposób jest dobry, by złapać jak najwięcej szczęścia!

W jakim miesiącu wziąć ślub, by małżeństwo było szczęśliwe?

Oczywiście, wszystkie zabobony należy traktować z pewną rezerwą, niemniej jednak przy organizacji tak ważnego wydarzenia warto wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności towarzyszące. A tych, od zarania dziejów nie brakowało! Prawie każde pokolenie miało swój sposób i swój pogląd na temat małżeństwa, dlatego zrodziło się wiele przesądów dotyczących tego kiedy zorganizować wesele, by cieszyć się długim i szczęśliwym życiem.

Po pierwsze, nie powinno się organizować wesela w miesiącu, który w swojej nazwie nie posiada litery "r". To oznacza, że ślub dobrze brać wyłącznie w marcu, czerwcu, sierpniu, wrzesień, październiku lub w grudniu. W innym wypadku nowożeńcy mogą mieć pecha!

Po drugie, przyjęło się, że pecha przynosi także ożenek w maju. Stąd wzięły się też przysłowia takie jak np. "Kto w maju ślubuje, ten szybko żałuje".

Po trzecie, lepiej nie pobierać się w listopadzie, ponieważ jest to miesiąc przeznaczony pamięci zmarłych.

Po czwarte, w żadnym wypadku nie powinno się przekładać daty ślubu, ponieważ jest to wyjątkowo zły omen wróżący nieszczęście w miłości.

Ale tak naprawdę chodzi przecież nie o wybór miesiąca tylko wzajemny szacunek, miłość i wsparcie. To wystarczy, by małżeństwo było udane, nawet jeśli zostało zawarte w lutym!

Sonda
Poważnie traktujesz przesądy?
Idealne wesele według Smolastego!