Bukiet ślubny

i

Autor: Ślubne Historie Fotografia i Film

WESELE

W co się ubrać na wesele? Jaki kolor jest w tym roku najmodniejszy? Trendy ślubne 2023

2023-09-10 10:18

Sezon weselny w pełni! Tegoroczni nowożeńcy szykują się już do jednego z najważniejszych dni w ich życiu. Każdemu zależy, aby było idealnie - pięknie przystrojona sala, kwiaty i suknia to coś, co musi być dopięte na ostatni guzik! A jakie w tym roku panują trendy ślubne? Jakie kolory będą dominować na weselnych salach? Sprawdziliśmy!

Wybierz motyw przewodni. W tym roku króluje.. natura!

Pierwszy krokiem przy organizacji idealnego wesela powinien być wybór motywu przewodniego. Jak przyznają specjaliści: w tym roku dominować będzie minimalizm, prostota i elegancja. A to wszystko w powiązaniu z naturalnymi i ekologicznymi elementami.

Motywem przewodnim może być praktycznie wszystko, a pomysł na aranżację wesela zależy tak naprawdę od wyobraźni i kreatywności! Motywacji można szukać wśród ulubionych filmów, zajęć czy książek.

Motyw przewodni, który wybierze Młoda Para powinien się znaleźć m.in. w dekoracjach, na papeterii, zaproszeniach, w dodatkach i kwiatach.

Warte podkreślenia jest również to, że w ostatnich czasach modne stały się minimalistyczne śluby, z jak najmniejszą liczbą gości: jedynie kameralne grono najbliższych. trend ten zyskał na popularności w okresie pandemii kiedy to konieczne było ograniczenie osób przebywających w jednym pomieszczeniu.

Wybierz kolor. Jaka kolorystyka będzie dominować w sezonie weselnym 2023? 

Skoro mowa o naturalnych i ekologicznych akcentach, to oczywiście nie może ich zabraknąć w kolorystyce weselnej. Dlatego też w 2023 roku (ponownie) dominować będzie zieleń, ocień cytrynowy, musztardowy lub ochra. Standardowo to wszystko w połączeniu z bielą i pastelowymi dodatkami (świetnie sprawdzą się odcienie pudrowego różu).

Jeśli chodzi o zieleń to jej ciemna odmiana idealnie komponuje się z wyrazistym złotem, dając efekt bogactwa i elegancji.

To oczywiście jedynie podpowiedzi, do których można, ale nie trzeba sięgnąć. Najważniejsze jest, aby wystrój pasował do charakteru Państwa Młodych, by nie robić nic na siłę i wbrew sobie. Bo pomimo, że wesele organizuje się uwzględniając preferencji i komfort gości, to przecież Młoda Para jest tego dnia najważniejsza!

Sonda
Uważasz, że śluby są w obecnych czasach potrzebne?
Idealne wesele według Smolastego!