Głodzony pies

i

Autor: OTOZ Animals - Inspektora Gorzów Wlkp.

ZWIERZĘTA

Horror zwierząt w Lemierzycach. Psy zagłodzone prawie na śmierć!

2023-05-29 10:52

W niedzielę (29.05) inspektorzy OTOZ Animals Gorzów odebrali interwencyjnie dwa psy, a raczej szkielety psów. Wychudzone zwierzęta udało się uratować dosłownie w ostatniej chwili! Oprócz psów na posesji znaleziono też kotkę z młodymi. Teraz trwa zbiórka na leczenie, a sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

Przez skórę można liczyć żebra. Zagłodzone psy ledwo przeżyły

Jak przyznają inspektorzy: to był interwencja jak z horroru. Wolontariusze OTOZ Animals, którzy pojawili się w Lemierzycach na jednej z posesji zastali dwa "małe psie szkielety uwięzione na łańcuchach". A dookoła tylko brud i gruz.

Do zagłodzonych zwierząt trafiliśmy po otrzymaniu zgłoszenia, gdy zobaczyliśmy zdjęcie psa, który ma na szyi łańcuch, stoi wokół gruzu i można policzyć mu wszystkie kości to zagotowało się w nas. Już dawno nie jechaliśmy na Interwencję tak mocno zdenerwowani. Nasze serca przepełniał żal i strach czy zdążymy je odebrać, żywe" informują wolontariusze.

Psy zostały natychmiast odebrane właścicielom. Nie wiadomo dokładnie w jakim są wieku, bo nawet sami właściciele nie potrafili tego określić. Szara suczka może mieć około 6-7 lat, a brązowy piesek około 4. Zwierzęta są mocno zaniedbane i wyjątkowo wychudzone. Inspektorzy przyznają, że ich stan nie wynika a chorób, a przede wszystkim z zagłodzenia.

Nie tylko psy, ale też koty

Jakby tego było mało podczas interwencji wolontariusze OTOZ Animals na tej samej posesji trafili na karmiącą kotkę.

Chwila szukania i spod sterty desek wyłoniły się malutkie kocie oczka. Gromada maluszków leżała na ziemi przytulając się do siebie. Nie mieliśmy sumienia zostawić tam kotki z kociętami. Nie po tym co widzieliśmy" dodają inspektorzy.

Finalnie odebrane zostały zarówno dwa psy jak i gromada kociaków. Kotki trafiły już do domu tymczasowego, natomiast psy przebywają w hotelu do czasu znalezienia im domów stałych. To jednak wiąże się z opłatami.

Trwa zbiórka dla zwierząt. Liczy się każda złotówka

W Internecie uruchomiono więc specjalną zbiórkę. Potrzebne są fundusze zarówno na pobyt zwierząt w hotelu jak i na ich dokładne przebadanie i wyleczenie. To konieczne zanim psom znaleziony zostanie nowy dom.

Każdy może dorzucić się do zbiórki. Link do niej znajdziecie TUTAJ.

Sonda
Czy uważasz, ze właściciele zwierząt powinni stanąć przed sądem?
Areszt za znęcanie się nad zwierzętami