itd białorusin tachograf

i

Autor: WITD Gorzów

Inspekcja Transportu Drogowego

Grzebał w tachografie, kontrola zakończyła się w serwisie

2024-04-03 11:39

Białoruski kierowca skończył w wysokim mandatem i zatrzymanym prawkiem. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego miała miejsce pod koniec marca [26.03] na ekspresowej S3 na wysokości Skwierzyny.

Inspektorzy z Gorzowa zatrzymali wtedy litewską ciężarówkę przewożącą towar z Polski do Włoch. Podczas sprawdzania tachografu okazało się, że sprzęt chwilę przed kontrolą zarejestrował postój i odpoczynek kierowcy. Kierujący wozem zrzucił winę na uszkodzone urządzenie.

Grupa przestępcza rozbita. Oszukali firmy transportowe na 3 miliony złotych

Mundurowi udali się więc do serwisu tachografów, gdzie specjalista potwierdził ich podejrzenia. Sprzęt miał zainstalowane zmodyfikowanie oprogramowanie, które pozwalało na rejestrację odpoczynku w trakcie jazdy, do tego nie naliczało przejechanych kilometrów.

Okazało się, że do tego Białorusin nie posiadał świadectwa kierowcy. Inspektorzy zatrzymali na trzy miesiące jego prawy jazdy, dostał też mandat w wysokości 2 tysięcy złotych. Został zatrzymany przez policję. Oberwie się też przedsiębiorcy, wobec którego służby wszczęły postępowanie.

Quiz. Znasz znaczenie tych trudnych słów? Tylko geniusze językowi zdobędą 10/10

Pytanie 1 z 10
Psotne dziecko to: