Wypadek panele fotowoltaiczne

i

Autor: fot. OSP Skwierzyna / www.facebook.com

WYPADEK

Dramat pod Skwierzyną. Mężczyzna wjechał w panele i zginął porażony prądem

2024-04-03 9:05

Tragiczne wydarzenia rozegrały się we wtorkowe (02.04) popołudnie w miejscowości Murzynowo, nieopodal Skwierzyny. To właśnie tam mężczyzna kierujący osobówką z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, wjechał w płot, a następnie w panele fotowoltaiczne. Zginął na skutek porażenia prądem.

Mężczyzna porażony prądem z paneli fotowoltaicznych

Informacja o dramatycznym wypadku dotarła do dyżurnego straży pożarnej w Międzyrzeczu chwilę przed godziną 16:00. Na miejsce natychmiast wysłano cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie oraz policję.

Jak się okazało, mężczyzna kierujący osobowym mercedesem, przy ulicy Ceramików nagle zjechał z drogi i przebił płot ogradzający farmę fotowoltaiczną, po czym z impetem wjechał w stojące tam panele słoneczne.

W Murzynowie, doszło do zdarzenia drogowego, na ul Ceramików. Około godziny 15.50, otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na ul. Ceramików w Murzynowie. Ze zgłoszenia wynikało, iż samochód osobowy wjechał na teren farmy fotowoltaicznej i zniszczył znaczną ilość paneli. Do zdarzenia wyjechały 2 nasze zastępy oraz zastęp z OSP Murzynowo . W drodze były także 2 zastępy z Państwowa Straż Pożarna Międzyrzecz . Po dojeździe na miejsce okazało się, że kierujący odniósł znaczne obrażenia i ratownicy z pogotowia oraz strażacy, usiłowali przywrócić funkcje życiowe, ale , niestety nie udało się. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a przybyłe na miejsce pogotowie energetyczne zabezpieczyło teren zdarzenia, by nie doszło do porażenia prądem. Po 2 godzinach strażacy zakończyli swe działania i powrócili do swych remiz. Na miejscu pozostali policjanci, którzy będą wyjaśniali przyczyny zdarzenia" informują strażacy z OSP Skwierzyna.

Teraz okoliczności tego wypadku będą wyjaśniać policjanci.

Znicze na miejscu tragicznego potrącenia 10-latka w Wawrowie pod Gorzowem

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Wypadek w Kąśnej Górnej