Samolot gaśniczy typu Canadair

i

Autor: Maarten Visser / www.commons.wikimedia.org

GRECJA

Grecja: Rozbił się samolot pożarniczy. Na pokładzie były przynajmniej dwie osoby

2023-07-25 15:14

Jak poinformowała grecka straż pożarna: we wtorek (25.07) na południu Grecji rozbił się samolot pożarniczy typu Canadair. Na razie nie wiadomo jeszcze czy załoga maszyny przeżyła wypadek.

W Grecji od tygodnia trwa walka z ogromnymi pożarami. Ewakuowano tysiące osób, a do akcji gaśniczych zaangażowano strażaków z wielu europejskich krajów.

Rozbił się samolot pożarniczy. Na pokładzie dwie osoby

Niestety, we wtorek doszło do tragicznego zdarzenia. W okolicach miejscowości Platanisto na wyspie Eubea na południu Grecji (blisko Aten) rozbił się jeden z samolotów pożarniczych - podała państwowa telewizja ERT.

Na razie w sprawie niewiele wiadomo. Na pokładzie znajdowały się co najmniej dwie osoby, ale póki co nie podano informacji o tym czy przeżyły.

Walka z żywiołem trwa już ponad tydzień

Liczne pożary od ponad tygodnia nawiedzają całą Grecję. Tylko w ciągu 12 dni wybuchły one w 50 różnych miejscach. Najgorzej sytuacja wygląda na wyspie Rodos, skąd ewakuowano ponad 19 tysięcy osób: zarówno mieszkańców jak i turystów. To największa ewakuacja w historii całej Grecji.

Na miejscu znajdują się także turyści z Polski. Jak zapewnia rzecznik polskiego rządu: przebywającym tam Polakom na bieżąco udzielana jest niezbędna pomoc.

Sonda
Czy zmieniłeś kiedyś swoje plany wakacyjne z powodu pożarów?
Tragiczna sytuacja pożarowa w Grecji. Na pomoc ruszyli strażacy z Krakowa