KGHM FIM Speedway Grand Prix of Poland w Gorzowie

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia Kibice na gorzowskich trybunach

ŻUŻEL

Gorzowskie Grand Prix odbędzie się w... Gdańsku?! Szalony pomysł organizatorów. Czy to się stanie naprawdę?

2023-09-29 13:51

Waldemar Sadowski od wielu tygodni podkreśla, że zorganizowanie Grand Prix na żużlu w Gorzowie jest nierentowne, czyli po prostu się nie opłaca. W skrócie – za dużo pracy jak na to, co udaje się zarobić na jednej rundzie. Teraz powstał nowy pomysł, który brzmi wręcz absurdalnie.

Jak donosi portal Interia.pl, Stal Gorzów negocjuje zorganizowanie Grand Prix na stadionie w... Gdańsku! Wsłaściciel stadionu już analizuje, ile to wszystko będzie kosztować i oblicza opłacalność tego wydarzenia. Największym wydatkiem jest przede wszystkim konstrukcja sztucznego toru.

Krótki, zaawansowany technicznie tor z pewnością zmieści się na terenie stadionu, ale teraz trzeba jeszcze policzyć, ile wyniesie koszt całej imprezy. Polsat Plus Arena planuje współpracę z Stalą Gorzów, która posiada licencję, ale nie chce przeprowadzać wydarzenia na swoim terenie.

Mamy jako Stal Gorzów podpisaną umowę na cztery lata. Pierwszy rok promocyjny na innych, lepszych warunkach. Teraz będzie nieco inaczej i Grand Prix staje się imprezą nierentowną. To najlepiej się liczy zawsze komuś, ale matematyka pokazuje, że przy obecnym poziomie wsparcia na promocje miasta przez Urząd Miasta, to SGP jest, powtarzam, imprezą nierentowną. Analizujemy to, wyciągamy wnioski, prowadzimy różne rozmowy, bo chcemy tą perełkę w tym mieście mieć – skomentował nie tak dawno prezes Stali Gorzów, Waldemar Sadowski.

Zobaczcie, jak wyglądało tegoroczne Grand Prix w Gorzowie!

- Jesteśmy odpowiedzialni za budżet klubu, bo to nie sztuka zakontraktować zawodnika z TOP2, ale sztuką jest budowanie tego budżetu. To jest system ciągły i za to jesteśmy rozliczani – dodawał wówczas.

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie
Sonda
Czy przeniesienie Grand Prix Polski z Gorzowa do Gdańska byłby dobrym pomysłem?