Gorzów: szpital

i

Autor: SG Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Gorzowski szpital razem z AJP kształcić będzie diagnostów

2022-05-24 16:52

Porozumienie w tej sprawie podpisał prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie z rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża. Uczelnia stara się o uruchomienie medycyny analitycznej. Nowy kierunek miałby ruszyć w październiku 2023 roku.

Gorzowski szpital pomoże kształcić techników laboratoryjnych. W poniedziałek (23.05) porozumienie w tej sprawie prezes lecznicy podpisał​ z rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża. Uczelnia przygotowuje się do uruchomienia w 2023 roku nowego kierunku, czyli medycyny analitycznej. Gorzowski szpital ma już pomieszczenia laboratoryjne, przygotowuje sale wykładowe. Diagności i technicy laboratoryjni są poszukiwani na rynku pracy.

To bardzo dobre zawody, poszukiwane i dobrze płatne. Współczesna medycyna w coraz większym stopniu opiera się na zawodach towarzyszących, które bezpośrednio nie są związane z procesem leczenia, ale są związane z diagnostyką - mówi Jerzy Ostrouch, prezes szpitala w Gorzowie.

Gorzów: AJP

i

Autor: SG Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Szpital współpracuje już z AJP przy kształceniu pielęgniarek, a także z Uniwersytetem Zielonogórskim, gdzie studiują przyszli lekarze.

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na: