Gorzów: Łaźnia

i

Autor: Stiopa/wikimedia.org

Kultura

Gorzowski Splin Festiwal rusza siódmy raz. Kto zagra?

2023-09-26 16:08

Impreza dla miłośników i poszukiwaczy nowych, świeżych brzmień. W tym roku na scenach klubów Magnetoffon i Sejf wystąpi 11 zespołów i artystów solowych. Koncerty ruszają w piątek o 20.

Coś dla poszukiwaczy nieoczywistej muzyki. W piątek (29.09) rozpoczyna się Gorzowski Splin Festiwal. Koncerty odbędą się w Magnetoofonie i Sejfie, oba kluby znajdują się w byłej gorzowskiej Łaźni Miejskiej przy ul. Jagiełły. Przez dwa dni na scenach zaprezentuje się 11 artystów i zespołów, które grają różnorodną muzykę. Większość pojawi się pierwszy raz, ale będą też powroty.

Przez lata staraliśmy się, żeby każdy artysta występował tu tylko raz. W tym roku postanowiliśmy zrobić kilka powtórek, bo wydaje mi się, że warto. I do takich twórców należy zespół Drewnofromlas - mówi Bartosz Matuszewski, organizator.

Po wielu latach do Gorzowa wróci także zespół Ampacity. Na senie zaprezentuje się także Bogdan Sekalski, Migdal, Cupak, Good Night Chicken, Olbrzym i Kurdupel, Spalarnia X Marcioz, Figger & MajaLaura. Do tego lokalne projekty jak Temperatura Pokojowa czy Daniel Adamski. Bilety do kupienia w internecie, a także przed samymi koncertami. Gorzowski Splin Festiwal odbywa się po raz siódmy.

Moda lat 2000. Pamiętasz, w co ubieraliśmy się w pierwszej dekadzie XXI wieku?

Pytanie 1 z 10
Krótki, narzucany na ramiona element garderoby, szczególnie popularny w latach 2000. to: