gorzów elektrownia

i

Autor: Łukasz Kulczyński/UM Gorzów

Gorzowski radny: budowa elektrowni słonecznej będzie trudnym zadaniem

2022-10-28 11:06

Nie 500 a 800 milionów złotych i nie dwa a minimum cztery lata. Gorzowski radny Piotr Wilczewski z Platformy Obywatelskiej kibicuje powstaniu ogromnej farmy słonecznej pod miastem, ale jest sceptyczny do co do przewidywań prezydenta Jacka Wójcickiego.

Powiązany z branżą miejski rajca przewiduje, że podana w prezydenckiej prezentacji kwota inwestycji nie jest realistyczna przy aktualnych stawkach rynkowych. Ponadto pojawia się inny problem - pozyskania promesy na podłączenie do sieci energetycznej:

TABLET ZAMIAST TABLICY REJESTRACYJNEJ? | ESKA XD - Prosto z salonu #60

Uzyskać teraz promesę jest strasznie ciężko, praktycznie niemożliwe. Wiele inwestycji tego typu stoi i czeka na odpowiednią umowę, żeby w ogóle móc produkować energię. Temat na pewno nie będzie załatwiony w przyszłym roku. Myślę, że za 2-3 lata to jest najwcześniej, kiedy możemy o tym mówić.

Przypomnijmy, według planu prezydenta w Stanowicach ma​ powstać pierwsza w Polsce elektrownia słoneczna, która będzie własnością samorządu. Na 200 hektarowej działce stanie od 250 do 350 tysięcy paneli fotowoltaicznych, a moc tej elektrowni to 250 megawatów.

Quiz ortograficzny. Słowa na literę "e". Bardzo trudna kartkówka z ortografii!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię: