Gorzów: budżet obywatelski

i

Autor: SG

Gorzów: Głosowanie na BO 2023 rozstrzygnięte. Co wybrano na os. Europejskim i Dolinkach?

2022-10-27 13:43

W tegorocznym głosowaniu uczestniczyło 3150 gorzowian. Zdecydowali co powstanie na Dolinkach i Staszica. W ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Gorzowie zrealizowanych zostanie 50 zadań.

Boisko i drzewa na os. Europejskim i remont Włókienniczej. Ostatnie niewiadome gorzowskiego budżetu obywatelskiego rozstrzygnięte. Poznaliśmy wyniki głosowania gorzowian. W tym roku było ono istotne dla dwóch rejonów. W pozostałych wszytko rozstrzygnęło się podczas spotkań dyskusyjnych. Dla Dolinek najważniejsza okazała się przebudowa ul. Włókienniczej, chciało tego 377 osób. Rekordowe 866 głosów zyskało sadzenie drzew i budowa boiska wielofunkcyjnego na Os. Europejskim, to rejon Staszica.

Gorzów: budżet obywatelski

i

Autor: SG Autorki zwycięskiego zadania z rejonu Staszica.

Boisko na osiedlu jest bardzo potrzebne, ponieważ nawet dzieci same chodziło od kilku lat i zbierały petycje i prośby o powstanie takiego miejsca. Cieszymy się, że w końcu, w przyszłym roku młodzież naszego osiedla będzie mogła gdzieś uprawiać sport, grać i nie przeszkadzać innym - mówi Natalia Olczak, pomysłodawczyni.

W tegorocznym głosowaniu udział wzięło 3150 gorzowian. Ogólnie w Budżecie Obywatelskim 2023 realizowanych będzie 50 zadań na kwotę 6 mln 241 tys. zł.

QUIZ. Straszny test na Halloween. Pytamy o klasykę horroru. Nie bój się, że zrobisz błąd!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Jak miała na imię budząca grozę laleczka?