Gorzów: Remont dworca

i

Autor: PKP

Gorzowski dworzec znów będzie remontowany

2021-11-15 13:37

Gorzowski dworzec przejdzie kompletną metamorfozę. Taki jest przynajmniej plan PKP. Polskie Koleje ogłosiły przetarg na remont obiektu.

Przewidywany koszt to ponad 30 milionów złotych netto. Wykonawca będzie zobowiązany przygotować projekt. W budynku mają znaleźć się m. in. pomieszczenia socjalne dla przewoźników autobusowych i kolejowych, i kamienna posadzka. Funkcje komercyjne ma zyskać także skrzydło wschodnie.

Jak mówi Wiesław Ciepiela z urzędu miasta, koncepcja kolei pokrywa się z wcześniejszymi ustaleniami z gorzowskim magistratem:

Porozumienie, które miasto zawarło z koleją od początku zakładało taki scenariusz. PKP remontuje dworzec, co jest częścią większej inwestycji, którą jest centrum przesiadkowe.

Alicja śpiewa hit PUSTO w ESKA Live

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 16 grudnia. Przypomnijmy, że duży remont gorzowskiego dworca odbył się ostatnio w latach 2009-10. W międzyczasie prace wykonywane były także przy okazji renowacji estakady. Ten najnowszy miałby potrwać aż 2 lata, nie będzie w tym czasie możliwości korzystania z niego.

QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia - uzupełnij brakujące słowo i zostań mistrzem kulinarnych powiedzonek!

Pytanie 1 z 30
Pobić kogoś, to inaczej sprać go na kwaśne ....