Gorzów: łośno

i

Autor: www.google.com/maps

Do końca listopada droga Łośno-Kłodawa powinna być wyremontowana

2021-11-15 13:12

Wkrótce będzie można przejechać zmodernizowaną drogą z Kłodawy do Lip. Kończy się przebudowa ostatniego fragmentu z Kłodawy do Łośna. Inwestycję wspólnie sfinansowała gmina i powiat gorzowski.

Dobre wieści dla kierowców. Wkrótce będzie można jeździć z Kłodawy do Lip zmodernizowaną drogą. Kończą się prace przy 3 etapie w miejscowości Łośno. Ze względu na wykopaliska archeologiczne prace musiały być wstrzymane, ale do końca listopada wszystko powinno być gotowe. Inwestycję wspólnie sfinansowała gmina i powiat gorzowski.

Jestem świadoma tego, że są to drogi powiatowe nie gminne i gmina powinna realizować swoje zadania, jednak to jest główny szkielet komunikacyjny gminy. W związku z tym podjęliśmy taką decyzję, że jeżeli powiat chce modernizować te drogi to z każdego rocznego budżetu będziemy przekazywać na to środki - mówi Anna Mołodciak, wójt gminy Kłodawa.

Ponad 2 kilometrowy fragment drogi miedzy Kłodawą, a Łośnem został gruntownie przebudowany. Prace ruszyły w lipcu, ich koszt to 5 mln 800 tys. zł. Łącznie z odcinkami zmodernizowanymi w latach poprzednich da to 10 km nowej i bezpiecznej drogi łączącej Kłodawę z Lipami.

QUIZ. Jakiego koloru masz aurę?

Pytanie 1 z 7
W którym z tych miejsc czujesz się dobrze?